Facebook Google+ Twitter

Gen. Skrzypczak nie stawi się w sejmie bo "byłby kozłem ofiarnym"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-26 14:09

Generał Waldemar Skrzypczak nie pojawi się na posiedzeniu sejmowej komisji obrony, mimo iż posłowie zaprosili byłego Dowódcę Wojsk Lądowych na obrady.

Posłowie, na pierwszym posiedzeniu komisji po powrocie z urlopów, mają zająć się kondycją naszych sił zbrojnych. Do porządku obrad punkt ten trafił, po tym jak o złym stanie wyposażenia polskich żołnierzy w Afganistanie mówił właśnie gen. Skrzypczak.

Były Dowódca Wojsk Lądowych jest obecnie na zwolnieniu lekarskim, ale jak wynika z jego wypowiedzi dla Programu Trzeciego Polskiego Radia - nie to było główną przyczyną jego absencji na obradach komisji. Według Skrzypczaka na takim spotkaniu posłowie raczej krytykowaliby jego osobę, zamiast skupić się na rozwiązaniu problemu. "Wszyscy powinni skupić się na problemach, które trzeba rozwiązać, a nie na ataku na Skrzypczaka, którego trzeba osądzić, bo ja już się sam osądziłem - podałem się do dymisji" - powiedział gen. Skrzypczak

Członek komisji obrony narodowej - poseł Stanisław Wziątek (Lewica) przyznaje, że generał byłby pewnie potraktowany przez ministerstwo obrony, jak "kozioł ofiarny". Zdaniem przedstawiciela Lewicy były dowódca "byłby osobą, na którą spadłyby ze strony resortu jak największe oskarżenia".

Tymczasem wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej - Grzegorz Dolniak mimo wszystko jest zdania, że Waldemar Skrzypczak powinien stawić się przed komisją. "Skoro tak ochoczo wypowiada się do mediów, to myślę, że winien stanąć przed wiarygodnym organem, jakim jest komisja obrony, aby przedstawić swoje racje w sposób jednoznacznie uporządkowany" - zaznaczył Dolniak.

Niewykluczone, że następcą generała Waldemara Skrzypczaka na stanowisku Dowódcy Wojsk Lądowych będzie generał Tadeusz Buk, który wczoraj spotkał się z szefem BBN-u Aleksandrem Szczygło.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.