Facebook Google+ Twitter

Gen. Skrzypczak wypiera się przyjęcia korzyści majątkowych. "Jestem do dyspozycji prokuratury"

Prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowej przez wiceministra obrony narodowej. Waldemar Skrzypczak w oświadczeniu napisał, że jest zadowolony z decyzji prokuratury.

 / Fot. Chancellery of the President of the Republic of Poland„Jestem do pełnej dyspozycji prokuratury i liczę na sprawny przebieg postępowania” – zaznaczył.

20 września złożył odwołanie do Prezesa Rady Ministrów od decyzji Służby Kontrwywiadu Wojskowego o odmowie wydania mu poświadczenia bezpieczeństwa.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura poinformował, że prokuratura wszczęła śledztwo z zawiadomienia SKW ws. "podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowej przez osobę pełniącą funkcję publiczną". Podobno chodzi o wiceszefa MON Waldemara Skrzypczaka.

Jak powiedział Tomasz Siemoniak, jest to "słuszna i długo oczekiwana decyzja prokuratury, która może doprowadzić do jednoznacznego wyjaśnienia spekulacji na temat wiceministra." Dodał też, że postępowanie nie toczy się przeciwko Skrzypczakowi, tylko w sprawie wyjaśnienia podejrzeń wokół jego osoby. Nie zostały też sformułowane żadne zarzuty wobec kogokolwiek. Minister Obrony Narodowej zastrzegł, że do MON nie wpłynęły żadne dokumenty z prokuratury.

Pod koniec lipca wypłynęła informacja, że szef SKW, generał Janusz Nosek wystąpił do prokuratury przeciwko odpowiedzialnemu za zakupy sprzętu i uzbrojenia wiceszefowi MON. SKW miała podejrzewać Skrzypczaka o lobbing na rzecz koncernów zbrojeniowych i ostatnio nie przedłużyła mu certyfikatu dostępu do informacji "ściśle tajnych". Skrzypczak wyparł się lobbowania z jakąkolwiek firmą.

W zeszły czwartek Donald Tusk wnioskował o odwołanie generała Noska z funkcji szefa SKW. Odwołanie szefa SKW łączy się z konfliktem między nim i gen. Skrzypczakiem. Bezpośrednim powodem może być afera korupcyjna w Malborku. Pragnące zachować anonimowość źródło w MON powiedziało, że minister obrony nie był zadowolony, że SKW zawczasu nie wykryła sprawy w Malborku."Nie będę komentować. To sprawa służb". – odpowiedział Siemoniak na pytanie o odwołanie Noska.


Art. 228 par. 1 ko­dek­su kar­ne­go sta­no­wi, że kto w związ­ku z peł­nie­niem funk­cji pu­blicz­nej przyj­mu­je ko­rzyść ma­jąt­ko­wą lub oso­bi­stą albo jej obiet­ni­cę, pod­le­ga karze po­zba­wie­nia wol­no­ści od 6 mie­się­cy do lat 8.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gen. Skrzypczak się nie wypiera, tylko mówi że nie brał korzyści majątkowych!
A to jest jednak różnica. Czyżby zemsta SKW? - niebawem się pewnie dowiemy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.