Facebook Google+ Twitter

Gen. Skrzypczak złożył dymisję

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-20 18:02

Dowódca Wojsk Lądowych generał Waldemar Skrzypczak złożył dymisję. Odpowiednie pismo przesłał do szefa Sztabu Generalnego. Skrzypczak podkreślił, że minister obrony Bogdan Klich kłamie sugerując, iż przeprosił on za swoje wcześniejsze słowa.

 / Fot. PolskapresseKilka dni temu generał Skrzypczak ostro skrytykował urzędników ministerstwa obrony za opieszałość w rozstrzyganiu przetargów na nowy sprzęt dla wojska. "Pan minister Klich nadużywa treści rozmowy. Będąc u ministra ufałem mu, że jest to rozmowa dwóch mężczyzn, natomiast okazało się, że pan minister jest kimś innym" - powiedział generał Skrzypczak.

Wcześniej prezydent powiedział, że generał Waldemar Skrzypczak nie zostanie odwołany ze stanowiska Dowódcy Wojsk Lądowych, gdyż jego kadencja i tak niedługo się kończy. Prezydent ogłaszając tę decyzję podkreslił jednak, że generał naruszył zasady cywilnej kontroli nad wojskiem. Tymczasem dowódca Wojk Lądowych generał Waldemar Skrzypczak zapowiedział już kilka godzin temu, że złoży dymisję na ręce szefa Sztabu Generalnego. Gen. Skrzypczak podkreślił, że minister obrony Bogdan Klich kłamie sugerując, że przeprosił on za swoje wcześniejsze słowa.

Kilka dni temu generał Skrzypczak ostro skrytykował urzędników ministerstwa obrony za opieszałość w rozstrzyganiu przetargów na nowy sprzęt dla wojska. Zdaniem dowódcy Wojsk Lądowych, między innymi z tego powodu polski kontyngent w Afganistanie ponosi kolejne straty. Po krytyce ze strony MON-u dowódca Wojsk Lądowych oddał się do dyspozycji prezydenta, motywując to brakiem zaufania ministra Bogdana Klicha.

Podczas rozmowy z ministrem obrony Lech Kaczyński poruszył też sprawę sytuacji polskiej armii, a szczególnie kontyngentu w Afganistanie. Prezydent negatywnie ocenił znaczne zmniejszenie nakładów na wojsko, spowodowane oszczędnościami. Lech Kaczyński i Bogdan Klich rozmawiali też o konkretnych decyzjach, dotyczących poprawy wyposażnie kontyngentu w Afganistanie.

Prezydent powiedział, że rozbawiła go zapowiedź szefa MSWiA Grzegorza Schetyny, który ma do końca kadencji Lecha Kaczyńskiego nie wnioskować o nominacje generalskie. Prezydent zauważył, że resort spraw wewnętrznych i administracji twierdził, iż zastrzeżenia wobec kandydatów na generałów są bezzasadne, ale później się z nimi zgodził.

Grzegorz Schetyna wycofał dziś wszystkie 9 wniosków o nominacje generalskie oficerów podległych mu służb.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.