Facebook Google+ Twitter

Gen. Sławomir Petelicki nie żyje. Jutro rusza formalne śledztwo

Brytyjski filozof, matematyk i eseista, Bertrand Russell mawiał, że wojna nie rozstrzyga, kto ma rację, lecz kto ma odejść. Gen. Sławomir Petelicki był na wojnie m.in. w Iraku. Zasłynął brawurą w obronie Amerykanów. Nikt nie przewidział, że ma odejść.

Gen. Sławomir Petelicki nie żyje. Jutro rusza formalne śledztwo / Fot. PAP/Jacek TurczykŚmierć twórcy i pierwszego dowódcy GROM-u, generała Sławomira Petelickiego, poruszyła nie tylko jego znajomych i kolegów, ale też współpracowników i byłych zwierzchników. Wstrząśnięty jest jego śmiercią były szef wywiadu i resortu spraw wewnętrznych, Zbigniew Siemiątkowski. "Pamiętam go jako osobę szaloną, ale w tej służbie szansę na osiągnięcie sukcesu mają właśnie osoby tego pokroju" – cytuje wypowiedź Zbigniewa Siemiątkowskiego "Rzeczpospolita".

Według niego, jeśli generał Petelicki "targnął się na swoje życie, to jest to wina systemu, który nie potrafił stworzyć mechanizmu opieki nad osobami, które opuszczają służbę" - informuje rp.pl.

Wojciech Brochwicz, były wiceminister spraw wewnętrznych, który przyjaźnił się z gen. Petelickim, kilka dni temu widział się z generałem. I nic nie wskazywało na to, że ma jakieś trudne problemy przez które może targnąć się na swoje życie. "Z tego co wiem, nie miał żadnych problemów natury prawnej, czy zdrowotnej" – powiedział dziennikarzom "Rzeczpospolitej". Wojciech Brochwicz podkreśla zasługi gen. Petelickiego dla wojska. Przypomina, że chciał "nowoczesnej armii i zrobił wszystko, by GROM stał się formacją podziwianą na całym świecie".

Historyk, były pracownik IPN, Sławomir Cenckiewicz mówi, że gen. Petelicki był symbolem transformacji. Jego zdaniem, we trójkę, czyli "razem z Gromosławem Czempińskim i Aleksandrem Makowskim, należał do kręgu oficerów komunistycznych służb specjalnych, którzy bardzo dobrze urządzili się w nowej rzeczywistości, zyskując nawet zaufanie niektórych kręgów amerykańskich, choć wiele lat działali przeciw USA i polskiej opozycji".

Śmiercią generała Petelickiego bardzo poruszony był też były szef UOP, gen. Gromosław Czempiński. "Tak dalece wydaje mi się to nieprawdopodobne, że czekam na wiadomość, że coś innego się stało niż to, bo to jest dla mnie nieprawdopodobne. (…) Dla mnie jest to duży szok" – mówił mediom gen. Czempiński.

Generał Sławomir Petelicki - twórca jednostki specjalnej GROM, znanej i bardzo cenionej w USA i na świecie - zasłużenie został honorowym członkiem "zielonych beretów" armii USA oraz prezesem Fundacji Byłych Żołnierzy Jednostek Specjalnych "GROM".

Czytaj dalej --->


Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (31):

Sortuj komentarze:

Jan Nowak
  • Jan Nowak
  • 17.06.2012 22:54

UWAGA PO-burki
CZYTAJCIE levego.
świeżo po kursie wuięc wie jak skutecznie opluwać i kłamać.
tych zasad nie znaliźcie nawed nad trumnami smoleńskimi
teraz macie czytelny przekaz od levego czyli waszego burka wszystkich PO-burków.

do lektury!
czwórkami!
kmiotki - odmaszerować!
(od czoła śpiew)

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 17.06.2012 22:53

tłuczki poczytajcie oryginał :)

już bardziej prawicowego prawicowca nie ma chyba w Polsce :)

http://www.nacjonalista.pl/2012/06/17/komentarz-do-smierci-gen-petelickiego/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Nowak
  • Jan Nowak
  • 17.06.2012 22:38

levy Dzisiaj 22:28

no i mamy pierwszego kmiota z PO który wywołany z meliny raczył się przyczołgać.
(a może został służbowo wyznaczony).
zatem witaj kmiotku i gratulacje za odwagę, nawet gdy jest wymuszna

uwaga
Po-kmiotek przytacza nowy sposób dezinformacji

Komentarz został ukrytyrozwiń
syn tego narodu
  • syn tego narodu
  • 17.06.2012 22:32

Jadwiga Palińska Dzisiaj 22:12

rób z tym co chcesz.
mi to dynda

jako zalogowany nie byłbym zapewne takim samym tchórzem jak ty, niezależnie czy uważasz się za niestrachliwą

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 17.06.2012 22:28

To dla głupoli, niby prawicowych, ciekawa lektura, tylko trzeba potrafić czytać ze z rozumieniem :) :
Gen. Petelicki nie żyje. Nie podzielam żalu, jaki słychać z tego powodu na prawicy. Agent SB i komunistycznego wywiadu, człowiek guru postkomunistycznego układu Ryszarda Krauzego i jego wierny członek zarządów paru nomenklaturowych firm..

Po upadku PZPR przeszedł na stronę wywiadu amerykańskiego, stając się jednym z agentów wpływu w wojsku i przyczyniając się do jego zinfiltrowania przez Amerykanów. Po biznesowym konflikcie z ministerstwem obrony narodowej Platformy – przeszedł do deklaratywnej opozycji „patriotycznej” w wersji smoleńskiej.

Nie wiem, czy jak to w demokracji bywa popełnił samobójstwo z pomocą byłych przyjaciół, czy też osobiście. I nie zamierzam snuć na ten temat spiskowych teorii – i tak prawdy nie poznamy, dopóki nie wywalimy w powietrze całego systemu.

Ale wśród komentarzy zwróciło moją uwagę oświadczenie lidera Kongresu Nowej Prawicy: „Nie wierzę, by jakikolwiek Polak popełniał w Polsce samobójstwo przed meczem Polska-Czechy”. I ten argument całkowicie mnie powalił. Chociaż tego, czy w domu p. Janusza Korwin-Mikkego wszyscy zdrowi nie byłbym taki pewien.

Adam Gmurczyk
prezes Narodowego Odrodzenia Polski"

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Nowak
  • Jan Nowak
  • 17.06.2012 22:13

no PO-burki, no PO-hołoto, co z wami
wyłazić z melin. robota czeka.
na w24 zaczynają głosić prawdę pisiory.

odpuście im?
jolka, puchacz, lewy i pozostała PO-hołoto, zalogowani i nie-zalogowani
łapać za kastety, za noże, za sznury i do roboty. przekonywać tych pisiaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

syn tego narodu Dzisiaj 22:03
Ocena: 1 0
pstryczek w nochal nie ma boleć, lecz informować, ostrzegać
"nie idź tą drogo Stalowa-wolanko"
gdyby miał zaboleć, to dostałabyś w swój kinol "z buta"

poczekamy, zobaczymy czy pstryczek spełnił swoją rolę

Czy to mam odebrać jako groźbę? Nie jestem z tych strachliwych i nie zamierzam chować głowy w piasek! Może nie byłbyś taki odważny stając twarzą w twarz?! Szopka w pełni :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

@syn tego narodu
MY JUŻ WIEMY CO MIAŁAŚ NA MYŚLI
WIĘC NIE KRĘĆ

W przeciwieństwie do zmarłych wielkich pisarzy ja ,,byle jaki Debiutant" żyję! Nie musisz zgadywać co autor miał na myśli, bo to jestem w stanie Ci wytłumaczyć, a może nie...? Na razie jeszcze nie mam problemów z pamięcią - mimo wieku i wiem co miałam na myśli :) Zresztą pewnie nie potrzebny ten mój komentarz, bo i tak wiesz lepiej :))

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Nowak
  • Jan Nowak
  • 17.06.2012 22:06

aż trudno uwierzyć, że

czasy rządów tuska i PO to najmroczniejsze czasy w historii Polski.
to czas gdy TRUP ŚCIELE SIĘ GĘSTO.
2009 - samolot CASA - 20 trupów - generalicja wojskowa
2010 - zamach smoleński - 96 trupów - ginie kwiat Narodu Polskiego,
a szmaty polskie (niesioł, paligłup) chodzą po tej ziemi
2010 - członek PO Cyba zabija w Łodzi członka PiS, drugiego ciężko rani
2011 - Lepper po rozmowie z sympatykami PO - "popełnia samobójstwo"
2012 - Petelicki odkrył mroczne działania PO - "popełnia samobójstwo" trzema strzałami w plecy.

"samobójstwa" popełniane są najczęściej po telefonicznej rozmowie tusk-putin

zapytajmy szczerze
bardzo szczerze.
bez owijania.
ilu obywateli zamierza Platfotma pozostawić przy życiu na koniec tej kadencji?

należy głośno zawołać

Platforma -STOP
Skrytobójcze organizacje – STOP

Komentarz został ukrytyrozwiń
syn tego narodu
  • syn tego narodu
  • 17.06.2012 22:03

pstryczek w nochal nie ma boleć, lecz informować, ostrzegać
"nie idź tą drogo Stalowa-wolanko"
gdyby miał zaboleć, to dostałabyś w swój kinol "z buta"

poczekamy, zobaczymy czy pstryczek spełnił swoją rolę