Facebook Google+ Twitter

Gen. Wojciech Jaruzelski: Polska jest dziś zupełnie innym krajem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-04 15:50

Generał Wojciech Jaruzelski komentując wybory parlamentarne z 4 czerwca 1989 r. powiedział , że jest zadowolony i przekonany, że zmiany służą Polsce.

Pierwszy prezydent RP powiedział, że tamte wydarzenia bez wątpienia przyczyniły się do tego, że Polska jest dziś zupełnie innym krajem niż była wtedy. Zwraca też uwagę, że również on przyczynił się do zaistniałych przemian. Za bardzo korzystne uznaje też wejście Polski do Unii Europejskiej. Natomiast zgrzyty, które w tej chwili możemy obserwować w polityce wewnętrznej uważa za niepotrzebne i nieracjonalne.

Wojciech Jaruzelski uważa jednak, że obchody rocznicowe cechuje zbytni polonocentryzm. Jego zdaniem powinniśmy pamiętać, że przemiany w Polsce mogły zaistnieć tylko dzięki skomplikowanej sytuacji międzynarodowej jaka wtedy panowała w Europie.

Po wyborach parlamentarnych generał Wojciech Jaruzelski został wybrany na pierwszego prezydenta III RP. Funkcję tę sprawował przez rok. Jego następcą został pierwszy wybrany w bezpośrednich wyborach prezydent - Lech Wałęsa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.