Facebook Google+ Twitter

Gender rozmaitości: Szczepkowska, NIK, raport Lunacek, Wyborcza

Co znaną aktorkę irytuje w gender? NIK dobrał się do równości płacowej, a "Wyborcza" do NIK. Jakie wnioski wyciągają obie "władze"?

 / Fot. Andrzej PiaseckiKażdy dzień przynosi nowe wiadomości o gender, choć w wąskim wydaniu mieści się w niej różnica i zacieranie różnic płciowych, stała się wielką polityką, sensem i filozofią życia społecznego. Ma taką nośność jak religia i nie znosi sprzeciwu.

Czytaj więcej: "Czy gender może kłamać?"

W Parlamencie Europy przeszła znaczną większością głosów rezolucja "w sprawie unijnego planu przeciwdziałania homofobii i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową". Ma ona wpływ na prawodawstwo krajowe, choć nie bezpośredni. O Raporcie Ulrike Lunacek, z którego została przerobiona przegłosowana rezolucja, prof. Legutko powiedział, że jest żałosną ilustracją ideologicznego fanatyzmu.

Znajdziemy w niej takie kwiatki, jak wezwanie WHO do wykreślenia zaburzeń tożsamości płciowej z katalogu zaburzeń psychicznych, postulat "homo-mainstreamingu", permanentne badanie problematyki mniejszości seksualnych pod każdym możliwym kątem, skoncentrowanie polityki praw człowieka, polityki azylowej, zatrudnienia, społecznej i edukacyjnej na mniejszościach seksualnych.

Powołanie się na równość taranowało do tej pory wszelki sprzeciw i zdrowy rozsądek, dokładnie jak w komunizmie. Przebudza się mimo to krytycyzm jednostek i niemałych grup społecznych. We Francji w ostatnich dnia na ulice ponownie wyszło setki tysięcy ludzi. Rząd skompromitowanego Hollanda zmuszony był wycofać się z planów surogatyzacji macierzyństwa naginanego do sytuacji par jednopłciowych.

Czytaj więcej: Na paryskiej manifestacji było jednak milion ludzi

*

NIK sprowokowany przez Agnieszkę Rajewicz-Kozłowską dotarł do truizmu, który zszokował Wyborczą: kobiety wybierają kierunki społeczne, po których zarabia się mniej. Ale w Skandynawii jest jeszcze gorzej, bo im szerszy wybór tym więcej pań ucieka od kierowania, zarządzania i posługiwania się młotem pneumatycznym. Wychodzi na to, że w Polsce pole manewru dla nich jest zawężone, bo mamy więcej menadżerek, niż Norwegia. Konkluzje pokontrolne nie spodobały się Wyborczej. Uszczypliwy tytuł "NIK wykrył gender" miał pewnie bawić tak samo jak "śledzenie orientacji teletubisów", "Kościół krzywdzony przez gender" i "młodzież uprawia gender", choć wcale niczego nie uprawia. Miliony ludzi niepokoją się, bo nie są tak mądrzy jak paru dziennikarzy.

Gazecie Wyborczej należą się natomiast brawa za konfrontację z wewnętrznym mizoginizmem. Marcin Stanowiec wyłowił unikalny manifest anty- albo alterfeministyczny: "Ty? Rok z dzieckiem w domu?!" Dziennikarki "Wyborczej" zostały matkami na 100 proc."

Czytaj więcej: Seksistowska Gazeta Wyborcza. Szczere wyznania żurnalistek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Nowi bolszewicy od nowa tworzą nowego człowieka. Zero zdziwień.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie, nie ode mnie, tego tekstu nie oceniałem. Tylko podbiłem o 7.
Dla relaksu polecam link

Komentarz został ukrytyrozwiń

jedynka od ciebie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedynka już była, ale jak Pani tak chce mogę dołożyć swoją :P
A podbicie bardzo proszę, choć ostatnio moje podbicia szybko znikają :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

z marszu mi Pan 1 dał i żadnego podbicia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam w świecie żywych, Pani Mario.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.