Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6511 miejsce

Generał Błasik nie wywierał presji na pilotów. Klich: Ale był w kokpicie

Według ustaleń biegłych z Instytutu Ekspertyz Sądowych, generała Błasika nie było w kokpicie, a głos, który rzekomo należał do niego, w rzeczywistości był głosem drugiego pilota, majora Roberta Grzywny. Edmund Klich twierdzi jednak, że Błasik w kokpicie był.

 / Fot. Bartek Syta, PolskapresseWedług ustaleń biegłych z Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. dr. Jana Sehna w Krakowie, generała Błasika nie było w kokpicie, a głos, który rzekomo należał do niego, w rzeczywistości był głosem drugiego pilota, majora Roberta Grzywny - czytamy w serwisie rp.pl.

Według dotychczasowych informacji, generał Andrzej Błasik miał wywierać wpływ na pilotów tupolewa. Jego zachowanie mogło pośrednio doprowadzić do katastrofy - twierdzili eksperci rosyjscy. W podobnym tonie wypowiadał się szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, Edmund Klich, który 24 maja 2010 roku, w programie tvn24.pl - "Teraz my" potwierdził, że Błasik był obecny w kokpicie aż do samej katastrofy.

Także dziś odniósł się do opinii polskich ekspertów: "To porządkuje pewne sprawy, ale istoty nie zmienia. Nikt chyba nie podważa tego, że pan gen. Błasik był w kokpicie do końca - powiedział w TVN24

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

ptaszynski
  • ptaszynski
  • 16.01.2012 15:20

tak wogóle to tytuł powinien brzmieć błasik nie rozmawiał ale czy wywierał presje? chociaż z ta rozmowa to też do końca ne wiadomo!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karzeł
  • Karzeł
  • 15.01.2012 18:37

Klich sięgnął dna.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anty.....
  • Anty.....
  • 15.01.2012 14:15

Był czy nie był, pił czy nie pił, wywierał czy nie wywierał, to nie ma żadnego znaczenia (wobec Wieczności)

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
  • jędrzej
  • 15.01.2012 10:58

najważniejsza kwestia co błasik robił w kolpicie komisja milera nie wyjaśniła przecież to i eksperci psycholodzy powinni sie wypowiedzieć a nie dyletanci wojskowi w tym względzie!!!ten wątek pominięty przez milera deklasuje raport!

Komentarz został ukrytyrozwiń
sierżant
  • sierżant
  • 15.01.2012 09:16

Gen. Błasik nie wywierał nacisku na podwładnych, a tylko na żonę w czasie kopulacji. W pozycji "na jeźdźca" galopująca żona wywierała nacisk na generała a on radośnie rżał. Dobry to był człowiek ale po co tyle pił ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
AndrewNowak
  • AndrewNowak
  • 14.01.2012 14:51

Jaka obecność w kokpicie skoro biegli z Krakowa ustalili, że go tam nie było a rzekomo jego głos był głosem majora Grzywny? Gdyby ustalili coś odwrotnego już media w całej Polsce by trąbiły o tym na pierwszej stronie. A Klich nie jest biegłym ani nie był na pokładzie samolotu więc skąd wie bez żadnych metod naukowych na poparcie swoich argumentów?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rudy J
  • Rudy J
  • 14.01.2012 10:29

Nie był gen Błasika a kokpicie ,to wyjaśnili polscy fachowcy , i to jest fakt niepodważalny. Raport Millera to "FURA"Kłamstw. Raport Millera działał na zlecenie Rosji i pod jej interesy! i interes Platformy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 14.01.2012 10:21

sama obecność przełożonego w kolpicie to już jest presja !!! nic więcej dodać! nieistotne czy mówił czy nie...jesli mówił to jeszcze gorzej...

Komentarz został ukrytyrozwiń
fujara
  • fujara
  • 14.01.2012 09:25

nacisk wywieral swiety piotr

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 13.01.2012 20:46

Choćby okazało się że Błasik siedział w domu przed telewizorem to lemingi i tak powiedzą że wywierał nacisk.A skąd oni to wiedzą?No jak to ,Rosjanie im to powiedzieli.