Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27 miejsce

Generał Domaradzki odwołany z szefa warszawskich policjantów

Nadinspektor Michał Domaradzki żegna się ze stołeczną Policją, a niedawno wymieniany był wśród kandydatów na komendanta głównego Policji. Jakie będą jego dalsze losy?

 / Fot. Archiwum PolicjiM. Domaradzki urodził się 14 lipca 1973 r. w Skarżysku Kamiennej. Służbę w Policji rozpoczął w 1992 r., w pionie kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku Kamiennej. W 2004 r. został powołany na stanowisko komendanta powiatowego w tym mieście.

Kierował komendą powiatową w Ostrowcu Świętokrzyskim. Później objął kierownictwo kieleckiej Policji. W 2010 r. otrzymał nominację na pierwszego zastępcę świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego.

Na początku 2012 roku zmieniło się kierownictwo warszawskiej policji. Szefem został dotychczasowy komendant świętokrzyski Mirosław Schossler, a wiceszefem jego zastępca z komendy w Kielcach Michał Domaradzki.

19 kwietnia minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, na wniosek komendanta głównego Policji, powołał na stanowisko zastępcy komendanta głównego Policji nadinspektora M. Schosslera, do Warszawy ściągnięto z Katowic nadinsp. Dariusza Działo.

Pod koniec lipca 2014 r. Działo złożył raport do komendanta głównego, gen. insp. Marka Działoszyńskiego, z prośbą o przeniesienie do rodzinnego garnizonu.

W sierpniu nastąpiła wymiana. Komendant Działo wrócił do Lublina zaś Domaradzki zajął jego miejsce w komendzie stołecznej. / Fot. Archiwum Policji

23 lipca 2015 r. z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego Michał Domaradzki odebrał awans na nadinspektora i był najmłodszym w polskiej Policji generałem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.