Facebook Google+ Twitter

Generał Jaruzelski powinien zostać zdegradowany? Tak uważa marszałek Borusewicz?

Marszałek Senatu w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego wyraził się krytycznie na temat gen. Wojciecha Jaruzelskiego.

 / Fot. By Aleksander Paszkowski (Konferencja KUL wobec wyzwań XX wieku) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://crea"Powinien zostać zdegradowany i siedzieć w więzieniu. Przynajmniej symbolicznie przez jakiś czas" - powiedział o Wojciechu Jaruzelskim Bogdan Borusewicz. Brak osądzenia generała wynikał zdaniem marszałka z ograniczenia systemu demokratycznego. "Oczywiście można było postąpić jak z Nicolae Ceausescu w Rumunii. Jeżeli jednak wprowadza się demokrację to ze wszystkimi zasadami, a nie sądy rewolucyjne" - mówił.

Zdaniem Bogdana Borusewicza demonstracje pod domem generała to przekroczenie zasad. Marszałek jest im przeciwny. "Są miejsca i instytucje przed którymi można demonstrować" - stwierdził w radiowych "Sygnałach dnia".

Jednocześnie marszałek uważa, że po 1989 r. w Polsce udało się zrealizować optymalny scenariusz. "Udało nam się obalić komunizm bez wojny domowej. Jesteśmy w UE i NATO. Państwo jest bezpieczne i demokratyczne" - podsumował.

Bogdan Borusewicz był opozycjonistą w czasach PRL. W 1968 r. skazano go na trzy lata pozbawienia wolności. Pomagał robotnikom z Radomia i był członkiem KOR. Przygotowywał strajk w Stoczni Gdańskiej w 1980 r. Był współzałożycielem NSZZ "Solidarność". W stanie wojennym ukrywał się. Został aresztowany w 1986 r. Zwolniono go w 1988 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Odpierd.... się od Generała tak powiedział Naczelny. A reszta ma to powtarzać. !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

a senatu dzięki za uwagę ale jestem trochę do tyłu he he

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marszałek Borusewicz w latach 1981 - 1986 "ukrywał się", tak samo jak ten Wietnamczyk które wyszedł z dżungli po 30 latach po wojnie. Ukrywał się - lecz prowadził działalność "w podziemiu".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Borusewicz - nie wypowiadaj się nigdy ani w Radio ani TV dopóki się nie nauczysz mówić. Jako historyk - jak to było z tym dyplomem ??? Nie zapraszajcie tego człowieka do rozmów na antenach - "nie idzie go słuchać"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyłazi na wierzch podłość i małość tych (co to walczyli o demokracje??).Zabrać i co dalej ? powieś sobie na ścianie zagrabione stopnie i medale.Nie jest pewne jak skończysz Marszałku. ??

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Państwo jest bezpieczne i demokratyczne" - Takie niebanalne słowa, niczym raport ze stałego stanu rzeczy to świetna ilustracja codziennnego obrazka w którym komuniści stali się jak deficytowy towar. Strach pomyśleć, że lada dzień będzie ich brakować jak policjantów zastępujących MO, i tak dalej. Partyjniakami będą już tylko ówcześni nastolatkowie i młodsi, dzięki czemu rozbudowa skansenu nie będzie dotknięta zjawiskiem odpływu kadrowych wizerunków. Jakiś udział brali z pewnością, choćby w "rumunach".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdegradowanie Jaruzelskiego na chwilę przed śmiercią miałoby wymowę symboliczno - historyczną...
Ale jak to zrobić?
Dekretem, ustawą, rozporządzeniem, wyrokiem Sądu?
I czy tylko Jego?
A jeśli innych - to których?
Jakie kryteria?
Borusewiczu - strzeliłeś kulą w płot.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Wiesław Tuszyński Dzisiaj 17:38

Senatu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na stare lata również najwyższym urzędnikom w państwie rozum "ktoś tam" odbiera.

Szanowny Panie Marszałku, nie wstyd to generała degradować, z którym układało się przy "okrąglaku"?
Nie róbcie chociaż idiotów z ludzi. No i co z tego, że mu zabierzecie "naklejki"? Myślicie, że tym zadowolicie tych, co do gara dziś nie mają co włożyć? Im chcecie zafundować tę pseudosprawiedliwość? Dla satysfakcji...? Czyjej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Borusewicz powinien Jaruzelskiemu podziękować bo bez niego by nikt nie wiedział o nim ani by nie był marszałkiem sejmu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.