Facebook Google+ Twitter

Generał Jaruzelski spocznie w piątek na Powązkach

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-05-27 19:07

Pogrzeb generała Wojciecha Jaruzelskiego odbędzie się 30 maja. Były prezydent zostanie pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w kwaterze I Armii Wojska Polskiego.

 / Fot. By Hubert Śmietanka (Own work) [CC-BY-SA-2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)], via Wikimedia CommonsRMF24.pl podaje, że generał Wojciech Jaruzelski spocznie na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.

O godz. 11 odbędzie się msza św. w intencji zmarłego w Katedrze Polowej Wojska Polskiego przy ul. Długiej. Natomiast uroczystości pogrzebowe na Powązkach rozpoczną się o godz. 14 od pożegnania urny z prochami generała na placu przed domem pogrzebowym. Potem urna zostanie odprowadzona do grobu w kwaterze I Armii WP. Nad grobem mowę pożegnalną ma wygłosić były prezydent Aleksander Kwaśniewski - informuje PAP.

Znamy już wolę rodziny, jeśli chodzi o organizację pogrzebu gen. Jaruzelskiego. Zgodnie z decyzją prezydenta (Bronisława Komorowskiego) - zrozumiałą, bo będziemy żegnali byłego prezydenta Polski z lat 1989 -1990 - Kancelaria będzie służyła rodzinie swoją pomocą. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy, bo trudno, żeby miał inny w przypadku pochówku byłego prezydenta. Wszystkie elementy tej uroczystości będą wyłącznie zgodne z wolą rodziny. Jest wolą rodziny, by zaczęły się mszą świętą - powiedział profesor Nałęcz.

Wojsko zapewni asystę przy pogrzebie, a nad grobem Wojciecha Jaruzelskiego powinna być wystrzelona salwa honorowa - dodał minister Nałęcz.

Gen. Wojciech Jaruzelski zmarł w ubiegłą niedzielę w warszawskim szpitalu.

Zobacz również Nie żyje gen. Wojciech Jaruzelski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W oszczędnych słowach przekazana słuszna decyzja prezydenta B. Komorowskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.