Facebook Google+ Twitter

Generał Kukliński i szeregowy Jaruzelski

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-12-08 15:28

Dziś znowu wracam do tematu prawdy, ale temat ten cały czas w Polsce deptany i na siłę chowany pod dywan, powraca do nas niczym bumerang i próbuje zwrócić na siebie naszą uwagę.

Rzekłbym nawet, że próbuje na cały głos wykrzyczeć nam do sumień wszystkie swoje racje. Ale kogo to dziś w Polsce obchodzi? Kto chce tej prawdy słuchać? Prawda w Polsce przyodziała się już we wdzianko ambiwalencji i co innego dla każdego znaczy. Dla jednych Kiszczak to morderca, dla innych "człowiek honoru". A ponoć, jak mawiają, prawda jest tylko jedna, czy jak twierdził ks. Tischner: są trzy prawdy: cała prawda, święta prawda i g… prawda.

I tak się składa, że najbardziej obowiązująca w naszym kraju jest ta trzecia. A piszę to w odniesieniu do gorących jeszcze informacji z Instytutu Pamięci Narodowej, który jeszcze w grudniu opublikuje zapis rozmowy generała Jaruzelskiego z głównym dowódcą wojsk Układu Warszawskiego, Wiktorem Kulikowem.

Przez tyle lat próbowano zbrodnie stanu wojennego usprawiedliwiać na tysiące sposobów, od argumentów przystępnych bo trudnych do podważenia, po całkowicie absurdalne, bo szyte zbyt grubymi nićmi pseudo-retoryki. Ostatecznie ostał się tylko ten argument, że Jaruzelski musiał wprowadzić stan wojenny, bo inaczej wkroczyliby Rosjanie. Z biegiem czasu pomału opadała jednak kurtyna wiarygodności z tego argumentu, gdy okazało się, iż Rosjanie nie tylko nie zamierzali wkroczyć do Polski, ale że to wręcz Jaruzelski, prawie na kolanach, błagał ich o wkroczenie i interwencję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

1.
Po tylu latach, wobec toczącego sie od lat procesu, potrzebny był rezyser filmowy, aby opublikowano to, co najwazniejsze? Cóż robili szanowni sledczy z IPN? Taki "gwóźdź" przegapili?
2. Jeżeli sowieci nie mieli zamiaru wchodzić z interwencja, to przed czym nas "obroniła" działalność Kuklińskiego?
3. Przy niezwykłej sprawności służb szpiegowskich sowietów, Kukliński działał i kopiował dokumenty wojskowe w ilościach hurtowych. Bo sowieci byli ślepi, czy może podsuwali mu te dokumenty?

Dlatego przychylam sie do zdania Antoniego: IPN stracił wiarygodność i działa na zapotrzebowanie polityczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.12.2009 19:53

Jest prawda, tylko prawda i g...o prawda:) IPN stracił wiarygodność - tańczy jak mu zagrają politycy. Afera w komisji do spraw hazardu, to trzeba rzucić na pożarcie jakąś sensację dla odwrócenia uwagi od spraw pilnych potrzebnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.12.2009 16:59

To Jaruzelski prosił, aby nie wchodzili niemieccy żołnierze, a p.Tusk za to Niemcom Polskę teraz oddaje, poradzili sobie bez wojska!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.12.2009 16:27

Może Polska jest jak flaga, ale w połowie przez czerwoną propagandę ogłupiała!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.