Facebook Google+ Twitter

General Motors na skraju bankructwa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-28 07:25

Fiaskiem zakończyły się negocjacje koncernu General Motors z wierzycielami. Amerykański gigant motoryzacyjny jest coraz bliższy bankructwa, które może doprowadzić do nacjonalizacji koncernu. General Motors nie udało się porozumieć z posiadaczami obligacji na kwotę 27 miliardów dolarów. W zamian za umorzenie długu, zarząd koncernu proponował im objęcie 10 procent akcji.

Logo GM / Fot. PAPWierzyciele uznali, że to za mało i odrzucili ofertę. Oznacza to, że przygotowany przez General Motors program naprawczy nie wejdzie w życie i jedynym sposobem na uratowanie firmy będzie restrukturyzacja poprzez bankructwo. Wariant ten zakłada, że rząd Stanów Zjednoczonych przeznaczy na ratowanie General Motors co najmniej 50 miliardów dolarów, ale jednocześnie przejmie 70 procent akcji koncernu. 20 procent akcji ma trafić do zarządzanego przez związki zawodowe pracowniczego funduszu emerytalnego, któremu GM jest winny 20 miliardów dolarów.

Prezydent Barack Obama zapewnia, że mimo przejęcia większości udziałów, amerykański rząd nie będzie na bieżąco zarządzał General Motors. Obama obiecuje, że gdy tylko firma wyjdzie na prostą, skarb państwa pozbędzie się akcji, sprzedając je prywatnym inwestorom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

qbhwfrbsusf
  • qbhwfrbsusf
  • 14.07.2011 10:22

tWVqNT <a href="http://tzjtysmgwltw.com/">tzjtysmgwltw</a>, [url=http://uzsjzjbahhjg.com/]uzsjzjbahhjg[/url], [link=http://hhkodghoarzi.com/]hhkodghoarzi[/link], http://viltnlkrxlvl.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.05.2009 09:32

Niestety....kryzys dopadł nawet te największe firmy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.