Facebook Google+ Twitter

General Motors zwija interes

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-03 17:50

Koncern motoryzacyjny General Motors zamyka cztery fabryki w Ameryce Północnej. Powodem tej decyzji jest duży spadek sprzedaży samochodów sportowo-użytkowych (SUV) oraz pickupów.

Koncern General Motors produkuje samochody kilkunastu marek - w tym Chevrolety, Buicki, GMC i Cadillacki. W Stanach Zjednoczonych dużą część oferty tego koncernu stanowiły dotychczas duże auta z silnikami o pojemności 5-6 litrów. Właśnie ten segment rynku najbardziej ucierpiał z powodu rosnących cen paliw. Ich sprzedaż w USA spadła w tym roku o 20 procent.
Szef Zarządu General Motors, Rick Wagoner, poinformował dziś o zamknięciu czterech fabryk produkujących SUV oraz pickupy. Dwa z nich znajdują się w USA, jedna w Kanadzie a jedna w Meksyku. Zatrudniają one łącznie 10 tysięcy pracowników. Wagoner zasugerował tez możliwość pozbycia się marki Hummer.
Szef GM zapowiedział, że jego koncern chce się bardziej skupić na produkcji mniejszych aut oraz samochodów hybrydowych. W 2010 roku General Motors planuje rozpoczęcie sprzedaży Chevroleta Volt - elektrycznego samochodu wspomaganego niewielkim silnikiem spalinowym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.