Facebook Google+ Twitter

Generał Tomasz Miłkowski szefem Biura Ochrony Rządu

Tomasz Miłkowski, który do dzisiaj był komendantem wojewódzkim małopolskiej Policji, z dniem jutrzejszym obejmuje szefostwo w BOR. Chcemy stworzyć służbę skuteczną, profesjonalną, w której dodajemy słowo „umiar”- powiedziała premier Szydło.

 / Fot. Archiwum BOR25 kwietnia 2017 roku, prezes Rady Ministrów Pani Beata Szydło powołała na stanowisko Szefa Biura Ochrony Rządu  / Fot. BOR znaczekgenerała Tomasza Miłkowskiego.

Nadinspektor Tomasz Miłkowski jest doktorem nauk prawnych.

W 2010 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach obronił pracę „Obrońca Ludu jako strażnik praw podstawowych w Konstytucji Hiszpanii z 1978 roku". Promotor prof. dr hab. Eugeniusz Zwierzchowski.

Po ukończeniu technikum górniczego podjął służbę w Policji w 1991 roku, pełniąc ją początkowo w pionie prewencji komisariatu IV w Rudzie Śląskiej.

Po ukończeniu w 1995 roku Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, służbę kontynuował w pionie dochodzeniowo-śledczym Komendy Rejonowej Policji w Rudzie Śląskiej, a następnie w Wydziale dw z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Od 2000 roku związany był ze Szkołą Policji w Katowicach, pełniąc tam funkcje kierownicze zarówno w komórkach logistycznych, jak i dydaktycznych m. in. jako kierownik zakładu prawa i psychologii.

W 2010 roku został powołany na stanowisko zastępcy komendanta Szkoły Policji w Katowicach, a w czerwcu 2014 roku objął stanowisko zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

 / Fot. Archiwum KWP KrakówOd 1 lutego 2016 roku komendant wojewódzki Policji w Krakowie.

Za osiągnięcia w służbie wyróżniony m. in. medalem srebrnym "Za długoletnią służbę", złotą odznaką "Zasłużony Policjant", brązowym medalem "Za zasługi dla Policji".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.