Facebook Google+ Twitter

Generała Sikorskiego zrzucono ze skały

3 kwietnia premiera filmu "Generał. Zamach na Gibraltarze", który całkowicie podważa ustalenia śledztwa IPN. Z historykiem i publicystą Dariuszem Baliszewskim rozmawia Monika Libicka

Film produkcji TVN "Generał. Zamach na Gibraltarze", który za kilka tygodni trafi do kin, oparty jest na wynikach Pana wieloletniego śledztwa w tej sprawie. Gdyby nie dowody, które stoją za Pana hipotezą, można by pomyśleć, że to spiskowa teoria ze służbami w tle.

Dlatego zrobiliśmy równocześnie 4-odcinkowy serial dokumentalny, w którym razem z Edwardem Miszczakiem wyjaśniamy, jak dochodziłem do wniosków. Polacy są przygotowani do dyskusji o Sikorskim. Chcą wiedzieć, jak to możliwe, że pilot samolotu, którym leciał generał, wyszedł z wypadku prawie bez szwanku, podczas gdy jego pasażerowie zginęli - zmasakrowani i zmiażdżeni.

Sekcja zwłok zlecona przez IPN ustaliła, że ciało generała nosi obrażenia "typowe dla wypadków komunikacyjnych".
"...i upadków z wysokości". Trzeba dokładnie czytać, żeby nie gubić prawdy.

Na ciele Sikorskiego nie ma jednak ani śladów duszenia, ani śladów kuli.
15 lat temu, przy pierwszej ekshumacji, jego ciało było w dobrym stanie i nadawało się do badania. Potem wsadzili je w plastikowy worek i teraz można już tylko badać kości. Sikorski jest cały połamany: czaszka, obojczyki, ręce, z jednej strony pięć, z drugiej osiem żeber i kości udowe. Zmiażdżona jest jedna pięta.

Jak to się stało?
No właśnie, jak? Uderzył o dno morza? Tych obrażeń jest tak wiele, że po konferencji prasowej IPN odezwali się do mnie warszawscy lekarze, którzy zaoferowali pomoc i chęć przeprowadzenia własnej ekspertyzy.

W jaki sposób?
Dr Andrzej Perzanowski z Towarzystwa Miłośników Historii mówił, że Warszawskie Towarzystwo Lekarskie wystąpi do IPN o kopie materiałów i na początku marca zorganizuje dyskusję na temat wyników tej analizy. Lekarze uważają, że tak poważne obrażenia mogłyby powstać tylko wtedy, gdyby człowiek był całkowicie bezwładny i bez żadnych oporów poddał się uderzeniu. Mapa obrażeń tego ciała jest niewiarygodna.

Pan uważa, że w czasie wypadku Sikorskiego nie było w samolocie.
Potwierdzają to liczne dokumenty i świadectwa, do których dotarłem. To nie jego wyławiano z morza. A gdy jego zwłoki były przekazywane Polakom, trzeba było spowodować odpowiednie obrażenia.

Jak to zrobiono?

Nie wiem. Domyślam się, że go zrzucono ze skały. Dlatego na koszulce są ślady cedru, a w oku drobinki daglezji. Skąd się wzięły? Przecież nie z morza. Podczas sekcji udało się też przeprowadzić badanie na obecność okrzemków.

Co z niego wynika?

Nie stwierdzono ich obecności, a to znaczy, że to ciało nie mogło być zanurzone w wodzie morskiej. Ergo: Sikorski zginął na lądzie, prawdopodobnie kilka godzin wcześniej w pałacu gubernatora Macfarlana.

Polacy zabijają, a Brytyjczycy pomagają zatrzeć ślady. Myślę, że ta teza napotka opór.

Każda wielka prawda na początku była bluźnierstwem. I zawsze był opór. Historia ludzkości jest pełna przegranych geniuszy, którym po wiekach przyznawano rację. Trzynastowieczny odkrywca, który twierdził, że Ziemia się kręci wokół Słońca, mógł być tylko spalony na stosie. Prawda gibraltarska przez całe lata była zamulana fałszem produkowanym głównie przez Brytyjczyków. Od 15 lat próbuję oddzielić niewątpliwą prawdę od napisanych potem bzdur.


Cały wywiad przeczytasz na stronach polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

dodam że obecnie też jeszcze są ludzie którym nie jest na rękę ujawnienie prawdy dużo by stracili na tym fakcie i kilka mitów by padło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja mam zdanie że Sikorski z Rosjanami sie zaczął dogadywać i klub londyńczyków go załatwił było kilku generałów co w 1939r zwiało do Francji a później do Anglii na pewno nie po drodze im było z Generałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aha. ślady cedru? też je wytłumaczę. Ale po co.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale przecież w samolocie tym nie było pasów bezpieczeństwa. Ciało spadajaąc z wirującym samolotem pikującym obijało sie . właśnie tak jakby spadało ze skały.

NIE BYŁO PASów.
Historia budzi emocje, bo żadni jesteśmy sensjacji. Nie mniej to katastrofa najbardziej tajemnicza w naszej historii i było wielu i wiele osób , które miałby motyw zgładzić generała. Premiera.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.