Facebook Google+ Twitter

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad kupuje ziemie

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-09-16 11:21

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wysłała do ponad 100 właścicieli oferty kupna ziemi, na której ma w przyszłości powstać odcinek autostrady A2 od Strykowa do węzła Wiskitki.

Fot. WOJTEK WILCZYŃSKI Łódzki oddział GDDKiA planuje do czerwca przyszłego roku wykupienie gruntów, na których ma powstać ponad 50-kilometrowy odcinek drogi.– Na razie wysłaliśmy oferty wykupu terenów niezabudowanych. Najniższa oferta ma wartość niespełna 3 tysięcy złotych, najwyższa przekroczyła 100 tysięcy – powiedział nam Jerzy Malczewski, naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami łódzkiego oddziału GDDKiA. W najbliższych dniach zostaną wysłane oferty kupna zabudowanych gruntów.

Na wysokość oferty mają wpływ przede wszystkim: lokalizacja (najdroższe są tereny położone w miastach i przy drogach), uzbrojenie, przeznaczenie w planie zagospodarowania przestrzennego i powierzchnia.

Budowa odcinka A2 w kierunku Warszawy ma się rozpocząć w 2008 r. i potrwać dwa lata. Najpierw ma być oddana do użytku część drogi od Strykowa do Łyszkowic, a następnie do Konotopy w woj. mazowieckim.
(kr) ma
D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.