Facebook Google+ Twitter

Generalne problemy władzy

Prawie nikt już nie pamięta czasów gdy na czele naszego państwa stał prawdziwy generał. Jednak pamięta o tym kilku (żeby tylko) polityków. Ewidentnie mają generalski kompleks, a przy tym zachowują się jak dzieci kłócące się o zabawki.

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego zakwestionowało kandydatów na generałów zgłoszonych przez MSWiA. Grzegorz Schetyna obraził się, kandydatury wycofał oraz oświadczył, że nowych nie będzie dopóki prezydentem będzie Lech Kaczyński, a szefem BBN Aleksander Szczygło.

A co z generałami pełniącymi służbę? Jeden z nich, Waldemar Skrzypczak, narozrabiał, bo skrytykował polityków, którym podlega. Najmniej fortunne było to, że uczynił to nad trumną poległego żołnierza, ale władzy bardziej nie spodobała się sama krytyka (a jakże) niż okoliczności w jakich do niej doszło.

Prezydent i szef MON skarcili generała, który jednak ukorzył się, a w każdym razie tak wydawało się Bogdanowi Klichowi. Prezydent uczynił wyjątek pozostawiając generała w służbie, ale ten uniósł się honorem i złożył dymisję.

Mało w tym wszystkim konstruktywizmu, ale jest za to o czym czytać i pisać. Wszystko to jednak przypomina kawał o partyzantach goniących Niemców po lesie, aż przyszedł gajowy i wszystkich z lasu wrzucił. Tylko gdzie ten gajowy?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Mamusia bylemu premierowi a prezydentowi zona :) Swoja droga cos w tym jest co piszesz. Wojny nie ma a nasze wojska gina na kilku frontach. Zdaje sie, ze my kochamy walczyc o wolnosc nasza i wasza ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

w czasie pokoju duzi chłopcy się nudzą jak by umieli grać w szachy pewnie łatwiej było by im układać wojenną strategię
ale oni wolą obrzucać się błotem dużo łatwiej nie ma zwycięzców a i konsekwencje żadne najwyżej poplamiony garnitur czy mundur
mamusia wypierze

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.