Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2685 miejsce

Generalny Plan Wschodni, czyli plan zagłady Słowian

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-09-02 11:46

General Plan Ost (GPO), czyli plan zagłady Słowian został wcielony w życie jeszcze przed wybuchem wojny. W maju 1939 roku główny urząd SD utworzył komórki "Zentral Stelle" II/P (Polen), których zadaniem było sporządzenie list "osób przewidzianych do ujęcia w Polsce".

Wysiedlanie Polaków z Kraju Wart w 1939 roku. / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Bundesarchiv_R_49_Bild-0131,_Aussiedlung_von_Polen_im_Wartheland.jpgNiestety można odnieść wrażenie, że w zbiorowej pamięci funkcjonują jedne jej aspekty, gdy tymczasem pozostałe przechodzą bez większego echa. Żydzi co zrozumiałe nagłaśniają Holocaust. Amerykanie (jeśli pominąć wojnę na Pacyfiku) chełpią się lądowaniem w Normandii. Również takie wydarzenia, jak Bitwa pod Stalingradem są powszechnie znane. W Polsce poza sztandarowymi punktami kampanii wrześniowej ,takimi jak obrona Westerplatte, nagłaśnia się w ostatnich latach Powstanie Warszawskie.

Niewiele się jednak mówi (a jeśli mówi, to stosuje się często skandaliczne uproszczenia) o tym czym był nazizm i skąd wziął się fenomen Adolfa Hitlera. Gdyby podążać za reżyserem filmu "Hitler - narodziny zła" należałoby stwierdzić, że pewnego dnia w jego osobie narodziło się zło wcielone, które uwiodło Niemców. Niestety jest to zbyt piękne, aby było prawdziwe. Hitler był człowiekiem z krwi i kości. Wyrósł w pewnym środowisku, stykał się z pewnymi ludźmi i chłonął pewne idee. W jego myśli nie ma w zasadzie (jak chcieliby niektórzy) niczego szczególnie zaskakującego. Zebrał w jedną całość i niestety wcielił w czyn myśli głoszone już przed nim.

Narodowy Socjalizm był doktryną konfrontacji więc potrzebował wroga, by po pierwsze ukazać siebie jako jedyną alternatywę wszelkiego zła i po drugie, by poniekąd usprawiedliwić swe czyny. Miał trzech głównych wrogów m. in. Habsburgów. Hitler, będący pod dużym wpływem szowinistycznego środowiska Młodych Niemców szczerze ich nienawidził za zdradę niemieckiej rasy (słowo klucz) i bratanie się ze Słowianami.

Po pierwszej wojnie, co go pewnie ucieszyło, "problem" Habsburgów sam się rozwiązał. Pozostało jeszcze dwóch głównych wrogów stojących na przeszkodzie "rasie panów". Byli to Żydzi (o ich losach napisano już tomy ksiąg, więc nie ma sensu rozpisywać się na temat "ich win") oraz Słowianie, ze szczególnym uwzględnieniem Polaków.

Na marginesie należy dodać, że nazizm był bardzo giętki i często odchodził od swoich żelaznych reguł, co obrazuje dobrze słynne zdanie Goeringa "O tym kto jest Żydem decyduję ja".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Tomasz Strejczyk
  • Tomasz Strejczyk
  • 24.08.2011 04:09

- Co do koncepcji „ dwóch wrogów „ to dla okresu 1939 roku, należy bardziej wnikliwie zapoznać się z historią tamtych dni i nie powtarzać utartych koZernych sloganów – powtarzanych przez agentów - zaciemniaczy. Właśnie J. Beck doprowadził do tego układu „dwóch wrogów”. W Stalinowskiej Rosji mieliśmy stałego wroga, który samodzielnie nie odważyłby się zaatakować Polski. Nie mieliśmy drugiego wroga. Dopiero zdradziecka polityka J. Becka oraz podpisanie Umowy Wojskowej z Brytanią wytworzyło Polsce wroga w postaci Niemiec. Pakt Ribentrop – Mołotow ponad głową Polski zawarty przez Niemcy w sierpniu 1939, jako wynik tej polityki J. Becka oraz podpisanej Umowy Wojskowej z Brytanią, przekształcił Rosję w agresora. Np. Faszyzm czy Nazizm otrzymał odpowiednią dawkę propagandy medialnej aby go utożsamić z Totalnym Złem, w przeciwieństwie do Bolszewizmu czy Stalinizmu, będących kilkunastokrotnie większym Złem. Tak Faszyzm czy Nazizm był formą Narodowego Socjalizmu, dającego obywatelom pracę i godziwą egzystencję, w przeciwieństwie do tych liberalnych demokracji Angli czy USA, gdzie trwała Wielka Depresja do 1942.
Niemcy zrobiły legislacyjne posunięcie po dojściu Hitlera do władzy, zresztą podobne do obecnego posunięcia Norwegi – odsunięcie od publicznych i państwowych stanowisk, osoby pochodzenia żydowskiego. Organizacje żydowskie odpowiedziały bojkotem towarów niemieckich na całym Świecie. Niemcy były uzależnione od importu żywności w 25 %. Prawpodobnie ta blokada ekonomiczna była powodem aneksji Austri, zajęciem Czechosłowacji, co umożliwiło Słowakom utworzyć niezaleźne państwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powoli ujawniaja sie nowe dane historyczne, ukrywane, zmieniane, przekrecane przez Media Wschodu i Zachodu i mogace falszowac historie w dowolny sposob. Prawda jest jedna - Polska mogla pozostac neutralna, korzystac z oplat tranzytowych Niemiec do Prus Wschodnich, rozwijac nadal swoj potencjal gospodarczy i militarny. Fatalne trio – które zadecydowało o całkowitej destrukcji państwa i wszystkich kolejnych nieszczęść Narodu - zdziecinnialy prezydent Moscicki, bedacy omotany mafia J. Becka, J. Beck pochodzenia zydowskiego, sprzyjający planom Albionu skierowania ataku Niemiec na Polskę zamiast na Francję i Anglię, oraz Rydz-Smigly nie majacy wyczucia politycznego [ juz od 1918 roku ] – jak mógł oprzeć się o gwarancje zawsze zdradzieckiej i nieprzyjaznej Polsce Angli, której politycy szkodzili jak mogli od 1917 roku aby terytorialnie, militarnie i gospodarczo nie stała się stabilizatorem polityki europejskiej., oraz potezna brytyjska agentura opierajaca sie na mniejszosciach narodowych, doprowadzili do nieszczescia Polski, przez odrzucenie przyjaznych propozycji Hitlera, ktory stwierdzil, ze Narod Polski ma prawo do dostepu do morza, oraz uznal za trwala granice z Polska, co Rep. Weimarska stale odrzucala. Perfidnie wmawialo sie Polakom, ze Hitler ma zamiar dokonac ekstrminacji Slowian, oraz uczynic z nich niewolnikow Rzeszy. Dzieki Hitlerowi powstala nezalezna Rep. Slowacji czy Chorwacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sojusz Hitlera z Polską – zaskakujące ustalenia historyka !
Adolf Hitler zamierzał zaatakować Związek Radziecki już wiosną 1939 r., a ważną rolę w tych planach odgrywał sojusz III Rzeszy z Polską – twierdzi niemiecki historyk Rolf-Dieter Mueller w swej książce pt. „Der Feind steht im Osten” („Wróg jest na wschodzie”).
Publikacja trafiła do księgarń w Niemczech tuż przed 70. rocznicą rozpoczętej 22 czerwca 1941 r. operacji „Barbarossa”, czyli ataku III Rzeszy na Związek Sowiecki.
„Od 1934 r. Hitler starał się przeciągnąć na swoją stronę Polskę, która dysponowała największą siłą militarną przy zachodniej granicy ZSRR oraz w czasie reżimu marszałka Piłsudskiego prowadziła zdecydowanie antybolszewicką politykę. W sojuszu z Polską albo przy jej życzliwej neutralności narodowosocjalistyczne władze mogły już wcześnie myśleć o realizacji swych agresywnych planów, wymierzonych w Związek Sowiecki” – pisze Mueller, przypominając m.in. o „spektakularnym” pakcie o niestosowaniu przemocy między Polską a Niemcami z 1934 r. Pakt ten doprowadził do intensywniejszych kontaktów z polskimi przywódcami i dowództwem armii.
Według poczdamskiego historyka Hitler chciał stworzyć „globalną konstelację”, wciągając do paktu antykominternowskiego – oprócz Japonii – także Polskę, Włochy, a także Wielką Brytanię. Jak ocenia, zabiegi te, które trwały jeszcze do pierwszych miesięcy 1939 r., nie były fortelem, nie chodziło również pierwotnie o podbój ani też uczynienie z Polski państwa satelickiego. W przekonaniu Polski, by przystąpiła do paktu z Hitlerem próbowali pomóc Japończycy.
„W historiografii zarysowano dotychczas obraz Polski jako kraju, który od samego początku miał być pierwszą ofiarą (Hitlera), a kontakty z Polską usiłowano wykorzystać, by poróżnić ją z zachodnimi sojusznikami – zauważył Mueller podczas niedawnej prezentacji jego książki w Berlinie.
„Pewien problem stanowi to, że polscy historycy dopiero teraz zaczynają dokładnie analizować swoje źródła z lat 30. W polskiej historiografii po 1945 r. oczywiście wskazywano, że Hitlerowi chodziło o zmylenie Polski, która miała być pierwszą ofiarą wojny. Zawsze jednak krytykowano (przedwojenny) reżim pułkownikowski w Warszawie, który ze swym antysemityzmem i antykomunizmem zbliżał się ideologicznie do Trzeciej Rzeszy. To trudny temat w debacie historycznej” – dodał Mueller.
Odrzucenie przez Polskę warunków Hitlera dotyczących Gdańska oraz eksterytorialnego korytarza przez polskie terytorium doprowadziło do fundamentalnej zmiany w planach Berlina. „Najwyraźniej Hitler czuł się rozczarowany i oszukany przez Warszawę. Musiał nastawić się na to, że będzie zmuszony odłożyć starcie z ZSRR, by najpierw wyjaśnić »kwestię polską«” – pisze historyk.
Archiwalne dokumenty Wehrmachtu pokazują, że Polski nie uważano za żadne zagrożenie. Polskie wojsko „z powodu umiarkowanego dowództwa oraz niewystarczającego uzbrojenia jest niezdolne do większych operacji przeciwko współczesnemu przeciwnikowi” – cytuje Mueller z dokumentu niemieckiego sztabu generalnego z maja 1939 r.
Książka „Der Feind steht im Osten” ukazała się nakładem wydawnictwa Ch. Links.
PAP, Za: http://wiadomosci.onet.pl/nauka/sojusz-hitlera-z-polska-zaskakujace-ustalenia-hist,1,4779453,wiadomosc.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Lidio szkoda, ze wydawcy tak szybko nie reagują na nadsyłane teksty jak na komentarze. Proszę o przywrócenie pierwotnej (w całości!) formy tekstu lub usunięcie go z serwisu.
Regulamin serwisu nie stoi ponad prawem. Jeśli jego treść jest niezgodna z ustawą jest po prostu nieważny.
Ustawa o prawie autorskim mówi wyraźnie:
Rozdział 3: Treść prawa autorskiego
Oddział 1: Autorskie prawa osobiste
Art. 16.
Jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, autorskie prawa osobiste chronią nieograniczoną w czasie i nie podlegającą zrzeczeniu się lub zbyciu więź twórcy z utworem, a w szczególności prawo do:
1) autorstwa utworu,
2) oznaczenia utworu swoim nazwiskiem lub pseudonimem albo do udostępniania go anonimowo,
3) nienaruszalności treści i formy utworu oraz jego rzetelnego wykorzystania,
4) decydowania o pierwszym udostępnieniu utworu publiczności,
5) nadzoru nad sposobem korzystania z utworu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Regulamin, który każdy rejestrujący się w serwisie musiał zaakceptować przed rejestracją:
III, p.8 : [...] Operator lub osoba przez niego upoważniona może także usunąć Materiał, Komentarz lub Wypowiedź, do której rozpowszechniania Operator wcześniej przystąpił. Operator ma prawo dokonywania bez zgody Użytkownika zmian i poprawek w przekazanych Materiałach lub Wypowiedziach, a także dokonywania w nich skrótów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie też złości zmiana tytułu bez uzgodnienia z autorem, uważam to za nietakt. Mój ostatni tekst też ma zmieniony tytuł i nie doczekałam się od moderatora wyjaśnienia. Zgadzam się z panem,że jeszcze jest wiele białych plam w historii. Prawdą też jest to , że ideologie przedwojenne są dzisiaj wzorem dla .....

Komentarz został ukrytyrozwiń

A szczytem wszystkiego jest zamienianie tytułu z pierwotnego na jakiś na inny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Został opublikowany na moim blogu to fakt, jednak po 22 godzinach oczekiwania miałem prawo to zrobić bo jest dość denerwujące i nie przystoi tak dużemu serwisowi. Być może mam złą przeglądarkę ale nigdzie nie mogę dostrzec moich inicjałów.

Pani Magdo. Nazizm jest niezwykle spłaszczany i wykorzystywany w bieżących rozgrywkach politycznych (70 lat po wojnie) a wiele jego faktów jest przemilczanych gdy inne sa nad wyraz eksponowane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zasada Panie Michale jest prosta: jeżeli tekst ukazał się już w innym serwisie czy blogu opublikowany zostaje u nas w formule Gość Dnia. Taki jest zapis regulaminu, który Pan zaakceptował podczas rejestracji. Informowała też o tym osoba, która moderowała Pana tekst. Zgodził się Pan na to pisząc, iż - tu cytat - "nie przeszkadza mi to". Tekst nie jest ponadto anonimowy - znajduje się pod nim imię i nazwisko autora. Nie wlicza się jedynie do dorobku w profilu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Michale świetny tekst. Nie mogę się jednak z panem zgodzić, że problemy nazizmu niemieckiego są zapominane. Zawsze łatwiej zapamiętuje się pewne fakty niż ideologie. Ale tekst przeczytałam z wielką przyjemnością.
Rzeczywiście bibliografia powinna być usunięta. Zawsze mnie dziwi dlaczego niektórzy moderatorzy żądają źródeł, nie piszemy tu rozpraw naukowych. Ponadto dobrym obyczajem powinno być podawanie nazwiska autora i miejsca gdzie tekst był pierwotnie pokazany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.