Facebook Google+ Twitter

Generałowa: Raport MAK haniebną próbą szkalowania pamięci mojego męża

- Nie ma dowodów na zawartość alkoholu we krwi mojego męża oraz na to, że w jakikolwiek sposób wywierał nacisk na pilotów – powiedziała Ewa Błasik, wdowa po dowódcy sił powietrznych. - Raport MAK traktuję jako haniebna próbą szkalowania jego pamięci - dodała.

- Mój mąż przygotowywał mnie, że nić jego życia może zostać przerwana w wyniku katastrofy lotniczej. Raport MAK traktuję jako haniebną próbę szkalowania jego pamięci. Tezy w nim zawarte są powtórzeniem propagandowego stanowiska władz rosyjskich, które powstało kilka godzin po katastrofie, gdy nie było żadnych dowodów – powiedziała wdowa w Sejmie.

Ewa Błasik wypowiedziała się również na temat spekulacji dot. zawartości alkoholu we krwi męża. - Ten lot miał być dla męża wyjątkowy. Miał tam również wypełnić osobistą misję, przyjąć komunię świętą w intencji dziadka swojej bratowej, żołnierza armii Hallera, zamordowanego w twierdzy twerskiej. Dlatego ten wylot traktował tak podniośle, dlatego osobiście meldował panu prezydentowi o gotowości odlotu i niemożliwe jest, żeby spożywał alkohol – wyjaśniła generałowa.

Na koniec Ewa Błasik stanowczo zaprotestowała przeciwko bierności rządu. - Mój mąż był człowiekiem honoru. Dziś próbuje mu się ten honor odebrać na oczach świata. Polski rząd powinien bronić godności polskich oficerów, szczególnie gdy oni sami tego uczynić nie mogą – powiedziała. Wyraziła również nadzieję, że Polacy nie zawiodą i będą się upominać, by prawda o katastrofie smoleńskiej została ujawniona.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

@ Dorota Walkowiak 13;26
  • @ Dorota Walkowiak 13;26
  • 14.01.2011 11:30

Ja słyszałem o "małpeczkach"Może o to chodzi?

Komentarz został ukrytyrozwiń
hehe
  • hehe
  • 14.01.2011 11:29

Mało tego;Pani poseł Kępa oświadczyła na konferencji,że ten raport to "strzał w tył głowy polskiemu oficerowi".Skoro pani poseł używa militarystycznej nomenklatury to pozwole sobie na zadanie pytania w w tymże brzmieniu:czy aby pani poseł jak i cały PiS nie idzie o jeden most za daleko?

Komentarz został ukrytyrozwiń
hehe
  • hehe
  • 14.01.2011 11:06

O co te krzyki?Gering mawiał:"Dżentelmen powinien być ogolony i ciut pijany"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Wieczorek, ile czasu potrzeba żeby powstał ten alkohol?

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 14.01.2011 08:04

''Ekspert prof. K. Śliwka powiedział m.in.:jeżeli badanie wskaże stężenie alkoholu do 1 promila, to jego wynik jest niemiarodajny. W takiej sytuacji alkohol mógł powstać endogennie, czyli znajdować się w organizmie denata pomimo że przed śmiercią nie spożywał alkoholu."

Naiwność słuchaczy jest zadziwiająca :) Po pomroczności jasnej mamy nadprodukcję alkoholu w organizmie :)

UWAGA !!!! Wszyscy złapani po jednym głębszym, w waszych organizmach jest alkohol powstały endogennie, odwołujcie się na potęgę od wyników badań alkomatem, kiedy wynik nie przekroczył 1 promila !

Cała Rosja i polski rząd nie chcą docenić wielkiej dyspozycyjności generała względem zwierzchnika sił zbrojnych. On chciał tak dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dorota- Ekspert prof. K. Śliwka powiedział m.in.:jeżeli badanie wskaże stężenie alkoholu do 1 promila, to jego wynik jest niemiarodajny. W takiej sytuacji alkohol mógł powstać endogennie, czyli znajdować się w organizmie denata pomimo że przed śmiercią nie spożywał alkoholu."
Michał Makinia- Wykazały to badania przeprowadzone prez Rosjan więc chyba nie ma żadnych wątpliwości, że po prostu, ewidentnie musiała być to prawda.- zaskakująca łatwowierność niektórych Polaków. Ma pan racje, że trudno uwierzyć jak taki gniot może być uznany za całkowicie wiarygodny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
agent Tomek
  • agent Tomek
  • 13.01.2011 13:37

A co na to ten, co chciał ale nie mógł ,strzelać do Kaczek?.żona generała sama broni męża i dowódcę NATO.Przed komisją MAK oczerniającą generała katolika,że przed przyjęciem ;św komunii.pił alkohol?.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"A czy to w ogóle prawda o tym alkoholu?"

Wykazały to badania przeprowadzone prez Rosjan więc chyba nie ma żadnych wątpliwości, że po prostu, ewidentnie musiała być to prawda.
Najgorsze jest, że Rosjanie wiedzieli, że ich raport wprowadzi podział wśród Polaków i cynicznie wypocili jakieś psychologiczne teorie o naciskach. Ten knot trafił na podatny grunt jak się okazalo ponieważ bardzo wiele osób łyknęło to jak młode pelikany, całą winę z rozkoszą przypisało stronie polskiej a Rosjanom grzecznie podziękowało za tak jednoznaczne i nie budzące wątpliwości wyjaśnienie tamtych tragicznych wydarzeń

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czy to w ogóle prawda o tym alkoholu? A kontrolerów przebadali? Słyszał może ktoś coś na ten temat?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.