Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6359 miejsce

Generation Kill - film który opowiada o inwazji na Irak

Evan Wright, korespondent wojenny magazynu Rolling Stone, dołączył do żołnierzy elitarnego Pierwszego Batalionu Zwiadowczego w przededniu amerykańskiej inwazji na Irak wiosną 2003 roku. Swoje wspomnienia opublikował w książce "Generation Kill", która ukazała się drukiem w 2004 r. Serial pod tym samym tytułem można obejrzeć w płatnej stacji HBO Polska.

Bardzo dobry serial dla tych co interesują się wojskiem! / Fot. Materiał prasowy HBO PolskaOddział Zwiadowczy jest jedną z najbardziej elitarnych jednostek wojskowych. Służący w nim żołnierze podczas rekrutacji przechodzą testy wymagające nadludzkiej sprawności i wytrzymałości fizycznej. Kandydaci uczestniczą w szkoleniu podstawowym, nazywanym także ostatnią szkołą dla supermanów na Ziemi. Pełny koszt wyszkolenia takiego żołnierza marines przekracza milion dolarów.

Żołnierze z Batalionu Zwiadowczego działają w małych zespołach, których zadaniem jest zbieranie i analiza informacji na wybrany temat w celu podniesienia skuteczności operacji. Marines często współpracują z lokalną ludnością i administracją państwową. W chwili rozpoczęcia inwazji na Irak w oddziałach Piechoty Morskiej na całym świecie służyło ponad 225 tys. żołnierzy, w tym zaledwie 700 zwiadowców. W skład Pierwszego Batalionu Zwiadowczego wchodziło 350 żołnierzy, z czego zaledwie 155 prowadziło faktyczne operacje wojskowe i brało bezpośredni udział w walce.

Evan Wright (scenarzysta i konsultant serialu) jest autorem książki „Generation Kill”, która opowiada o losach i przygodach żołnierzy z elitarnej jednostki rozpoznawczej piechoty morskiej, która torowała drogę militarnej inwazji w Iraku. Wright relacjonował wojnę w Afganistanie i Iraku dla magazynu Rolling Stone, jest dwukrotnym laureatem nagrody National Magazine za najlepszy reportaż, a jego książka „Generation Kill” otrzymała wyróżnienie Fundacji Marine Corps Heritage dla najlepszej powieści o historii korpusu. Aktualnie pracuje nad ekranizacją napisanego dla „Vanity Fair” artykułu „Pat Dollard’s War on Hollywood”, który zostanie zekranizowany przez wytwórnię Fox.

Magazyn „People” okrzyknął powieść Wright'a jedną z 10 najlepszych książek roku. Dziennik „Boston Herald” opisał ją jako poruszającą, czasem szokującą… i brutalnie szczerą relację przedstawiającą przerażające i odbrązowione doświadczenia wojenne najmłodszego amerykańskiego pokolenia.

Źródło: HBO Polska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.