Facebook Google+ Twitter

Generator Malta - zróbmy coś razem, dla siebie!

Organizatorzy festiwalu planują specjalne wydarzenia, które mają zaangażować miejscową społeczność. Zapraszamy do poznania szczegółów.

Generator Malta - zróbmy coś razem, dla siebie!
„Czemu inne festiwale się zestarzały, a Malta nie?” pytał w Przekroju, z okazji dwudziestej edycji Malta Festiwal Poznań Łukasz Drewniak. I odpowiadał: „Festiwal, który się nie zmienia, w sposób naturalny obumiera. Tymczasem Malta co kilka lat przechodzi świadomy lifting.”

Misją festiwalu jest nie tylko prezentowanie wybitnych artystów, odkrywanie nowych talentów i współtworzenie ważnych projektów artystycznych, ale również tworzenie atmosfery sprzyjającej otwarciu się na bycie razem, na dzielenie się swoimi emocjami, pomysłami, energią. Dwadzieścia lat temu cieszyło nas bycie w tłumie, dziś lepiej czujemy się w mniejszych, bardziej lokalnych grupach skupiających ludzi o podobnych zainteresowaniach i potrzebach.

Dlatego, ważnym elementem tegorocznego festiwalu będą działania nakierowane na odbudowywanie więzi międzyludzkich, tworzenie projektów dla lokalnych społeczności przy ich współudziale. Temu służyć będzie projekt GENERATOR MALTA i wszystkie składające się na niego akcje i wydarzenia. Zapraszamy do współpracy szerokie i różnorodne grono partnerów - od środowisk skupionych wokół znanych i ważnych inicjatyw poznańskich przez szkoły, ośrodki osiedlowe po indywidualnych mieszkańców i przypadkowych przechodniów. Podejmujemy się eksperymentu społecznego, którego wynik jest nieznany nam samym, bo zależy od energii i zaangażowania jego uczestników. To ryzykowne, ale warto to ryzyko podjąć!

Pierwszym projektem, który właśnie rusza, jest akcja tworzenia ogrodów miejskich. Zakładamy ogrody - agory lokalnych społeczności - w sześciu dzielnicach Poznania: Jeżycach, Łazarzu, Chwaliszewie, Wildzie, Śródce i Starym Mieście (na placu Wolności). Chcemy w nich razem pracować, odpoczywać, rozmawiać o rzeczach ważnych i poważnych ale też lekkich i wesołych. Projekt ma charakter otwarty, społeczny, można dołączyć do nas w każdej chwili.
Zainteresowanych zapraszamy na spotkania oraz do naszych dzielnicowych grup roboczych na Facebooku:

Ogród Jeżyce https://www.facebook.com/groups/628759350483122/

Ogród Łazarz https://www.facebook.com/groups/540247426026208/

Ogród Chwaliszewo https://www.facebook.com/groups/374865205956437/

Ogród Wilda https://www.facebook.com/groups/533813133338268/

Ogród Plac Wolności https://www.facebook.com/groups/194701190653811/

Ogród Śródka http://www.facebook.com/groups/268161319985616/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.