Facebook Google+ Twitter

Genesis Klassik - największe przeboje Genesis już wkrótce

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-10-05 11:19

Genesis Klassik to wyjątkowy projekt. Łączy w sobie niesamowity głos Raya Wilsona, największe kompozycje z całego okresu istnienia Genesis oraz dużą dawkę symfonicznych dźwięków. Trasa już wkrótce zawita do kilku polskich miast.

Genesis Klassik to wyjątkowy projekt. Łączy w sobie niesamowity głos Raya Wilsona, największe kompozycje z całego okresu istnienia Genesis oraz dużą dawkę symfonicznych dźwięków. Ta muzyczna opowieść o zespole, który nazywany jest przez krytyków jednym z fundamentów rocka, przeprowadza fanów przez wszystkie okresy twórczości, w których brytyjski zespół przechodził metamorfozę stylistyczną. Już w grudniu w największych polskich miastach fani Genesis będą mieli okazję wziąć udział w tym oszałamiającym przedsięwzięciu, które zaskakuje świeżością i wielką dawką pozytywnej energii.
Genesis Klassik - największe przeboje Genesis / Fot. Materiał organizatora
Początki Genesis sięgają połowy lat 60-tych. Kilku zapatrzonych w The Beatles uczniów brytyjskiej szkoły Charterhouse School, a wśród nich pierwszy wokalista grupy - Peter Gabriel - postanowili założyć zespół i podobnie jak ich idole - grać rocka. Początki, jak to zwykle bywa, nie były łatwe. Ich pierwsza płyta From Genesis to Revelation z 1969 roku, nie odniosła sukcesu. Ale nie zniechęciło to początkujących muzyków. Kolejny album swoją oryginalnością zainteresował publiczność. Złożona muzyka, wypełniona dźwiękami instrumentów klawiszowych, pełna symfonicznych aranżacji oraz egzystencjalne, celne teksty zaczęły coraz bardziej odróżniać zespół od innych obecnych na rynku.

Po odejściu z zespołu w 1975 roku Petera Gabriela nowym frontmanem Genesis został Phil Collins, co okazało się dla grupy szczęśliwym wyborem. Doświadczeni muzycy perfekcyjnie wykorzystali mocny, czysty w brzmieniu głos Collinsa, który rozpoczął z nimi jedną z największych karier wokalnych w historii muzyki rockowej i popowej. Jego twórczość zaowocowała w artrockowe i progresywne utwory, które odniosły ogromny sukces komercyjny. Z tego okresu pochodzą takie utwory jak: Jesus, He Knows Me, I can’t dance, czy Follow Me, Follow You.

Genesis Klassik to dopracowane mistrzowsko zarówno w formie muzycznej jak i tekstowej przedsięwzięcie. Krytycy i fani zgodnie twierdzą, że to fenomenalna dawka porywającego, progresywnego rocka w symfonicznej oprawie - prawdziwa perełka. Dzięki wyjątkowemu wokalowi Raya kawałki z solowego repertuaru Collinsa oraz Gabriela nabierają zupełnie nowego wyrazu. Podczas koncertu usłyszymy największe przeboje takie jak: Carpet Crawlers, Follow You, Follow Me czy Land of Confusion. Projekt stale się rozwija i dodawane są nowe utwory. Na set liście pojawi się np. specjalna wersja kultowego utworu Ripples z czasów progresywnej działalności zespołu oraz inne niespodzianki. Całość dopełniają ciekawe anegdoty i sarkastyczny szkocki humor Wilsona.

Harmonogram:

Warszawa: 09.12.2010r. godz. 20.00, Sala Kongresowa
Kielce: 11.12.2010r. godz. 19:00, Kieleckie Centrum Kultury
Kraków: 12.12.2010r. godz. 19.00, Auditorium Maximum
Zabrze: 13.12.2010r. godz. 19.00, Dom Muzyki i Tańca
Gdańsk: 15.12.2010r. godz. 20.00, Filharmonia Bałtycka
Bydgoszcz: 17.12.2010r. godz. 19.00, Opera Nova
Poznań: 18.12.2010r. godz. 19.00, Aula Mickiewicza


Sprzedaż biletów w sieci:

www.ticketonline.pl
www.ticketpro.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.