Facebook Google+ Twitter

Genetyczne oszustwo - happening na krakowskim Rynku

Wczoraj w Krakowie, w ramach międzynarodowej konferencji "Geny nie są na sprzedaż. Tradycyjne i ekologiczne rolnictwo zamiast GMO", odbył się happening, przedstawiający w ciekawy sposób problem genetycznie modyfikowanych organizmów.

1 z 14 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Rozpoczęcie happeningu, na Rynek wkracza "Wielki GMO". Fot. Piotr Kawiorski
Rozpoczęcie happeningu, na Rynek wkracza "Wielki GMO". Fot. Piotr Kawiorski

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

najpierw odwołam się do stronki KIG: http://www.cbr.edu.pl/gmos.htm
gdzie wymieniono organizmy (roślinne i zwierzęce) które poddaje się modyfikacjom genetycznym - można sobie uzmysłowić czy na pewno potrzebujemy np. bardziej mięsnej owcy?

osobiście jestem przeciwnikiem gmo i podobnie jak przedmówczyni: "klisowska" uważam ze największy zysk będą miały korporacje chemiczne - szczególnie że w obawie przed niekontrolowanymi modyfikacjami rośliny gmo projektuje się jako nierozmnażające się co powoduje ze rolnik jest uzależniony od dostaw nasion.

Słowem Europa nie potrzebuje gmo do produkcji żywności, a znacznie lepszym sposobem na zmniejszenie ilości pestycydów jest tradycyjne, małooobszarowe rolnictwo (które również wpływa pozytywnie na liczebność polnych ptaków i ssaków)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Całość imputuje , że genetycznie manipulowane rśliny są trujące i powodują choroby.
NIC bardziej mylnego.
Uprawianie na bionawozie są całkiem normalnie i zdrowe.
NIE genetycznie manipulowane rośliny są trujące, ale pestycydy i herbicydy używane do zwalczania szkodników zagrażających uprawy tych roślin.

TO JEST zasadniczy błąd wszelkiego rozumowania i interpretacji całej sprawy.

Ludzie rzecz żle rozumieją. Zle interpretują informację, twierdząc , że genetycznie zmieniona kukurydza jest trująca. NIE , nie byłaby trujaca, ani szkodliwa , gdyby ją uprawiać w tradycjny sposób. To nie genetyka ponosi za to winę.
A prawo ZYSKU!
Rośliny genetycznie zamnipulowane same w sobie nie są szkodliwe.
ABSOLUTNIE. Nie.
rzecz w tym , że na pola uprawne takich roślin wylewa się tony pestycydów iherbicydów aby zabiły szkodniki , pasożyty, chwasty i co tylko żywe tam rośnie. Jedynie geami zmieniona roślina nie ginie. Same rośliny pozostają odporne, nie niszczą ich pestycydy.
Pewna część pestycydów jest wchłonięta przez rośliny. Uprawa zostaje zatruta chemikaliami., ale większa część pestycydów jest w glebie i spłukiwana w wodzie gruntowej, która ludzie następnie piją ze studni i używają do podlewania następnych roślin.
Tak więc, nie tyle genetyka jest winna, genetycznie manipulowane rośliny są trujące, lecz chemia - pestycydy używane do ich uprawy. PLony większe , większy zysk. A chemia kwitnie. Fabryki chemiczne doskonale prosperują.
Tutaj się produkuje te trucizny , aczkolwiek stosowanie ich jest zabronione.

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus za poruszenie tematu GMO. Przy okazji polecam artykuł Macieja Wiśniewskego z 07.10.2008 pt.
Żywność Politycznie Manipulowana
(Tygodnik Powszechny) - krótko i na temat:
"Zwolennicy żywności GMO podkreślają, że przemawia za nią większa wydajność, odporność na herbicydy i mniejsze zużycie chemikaliów. Przeciwnicy koncentrują się na zagrożeniach dla zdrowia człowieka, zwierząt, bioróżnorodności środowiska. Choć obie strony uderzają w wysokie tony, prym wiodą zwolennicy twierdząc, że zwalczy ona głód, a nawet biedę.

Tymczasem uprawy GMO (prowadzone na szeroką skalę od 1996 r.) nie zmniejszyły głodu, nie ograniczyły zużycia chemii, nie zapewniły prosperity rolnikom. Przeciwnie: tych, którzy skorzystali z nowej oferty, pozbawiły gospodarczej niezależności. Wygrywają tylko koncerny biotechnologiczne i agrobiznes."

"prawdziwe pytanie o GMO brzmi: czy chcemy, aby kilka korporacji biotechnologicznych, które już dziś kontrolują rynek zwykłych nasion przemysłowych (Monsanto, Syngenta, DuPont-Pioneer, Basf, Dow, Bayer), za pomocą patentów na GMO sprawowało kontrolę nad całym rynkiem nasion, a w efekcie – żywności? To nie teoria spiskowa."
całość tutaj: http://tygodnik.onet.pl/36,0,15524,artykul.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.