Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

142 miejsce

Genewa. Zegarek zegarkowi nierówny. Targi SIHH 2015

25. targi luksusowych zegarków w Genewie. Mimo mocnego franka wystawione rewelacje odniosły sukces. Najdroższy zegarek za 550 tysięcy franków szwajcarskich.

Cena 550 000 franków szwajcarskich. Platyna i różowe złoto , nakręcany ręcznie na 72 godziny / Fot. B. R. Kukulska na podst NZZ AS StilPrasa szwajcarska ostatnio sporo pisała o tegorocznym Międzynarodowym Salonie Zegarków SIHH w Genewie. Światowe asy zegarmistrzowskiej sztuki zaprezentowały swoje luksusowe produkty z tzw. najwyższej "półki". Targi cieszyły się jak zawsze ogromnym zainteresowaniem i mimo mocnego franka podsumowano je bardzo korzystnym bilansem. Montblanc za ćwierć miliona franków / Fot. B. R. Kukulska na podst NZZ AS Stil

Rekord najcieńszego zegarka przypadł firmie Piaget (koperta 8,85mm), a rekord najdroższego firmie Greubel Forsey. Eleganckie zegarki, sportowe zegarki, ozdobne zegarki, słowem do wyboru do koloru. Każdy gust znajdzie coś dla siebie.

IWC. 75 egzemparzy. Cena umowna. / Fot. B.RomerKukulska na podst NZZ AS StilPozostaje kwestia ceny. A te kształtowały się dość dużym wachlarzem. Od kilkuset franków do ponad pół miliona franków. (pod fotografiami jest podana cena)

Zegarmistrzowskie arcydzieła zachwycały pomysłowością i praktycznością. Platynowy za 93 500 Vacheron-Constantin / Fot. B.RomerKukulska na podst NZZ AS StilPoza nielicznymi modelami, projektanci szczególnie zadbali o czytelność dat i wskazówek. Królowały zegarki z ręcznym naciągiem, który uruchamia mechanizm nawet trzy doby.

"Lange1" 38,5 mm, naciąg 72 godziny, cena w Euro: 29 800 / Fot. B.RomerKukulska na podst NZZ AS StilJak co roku nie zabrakło jubilerskich dzieł, w których diamenty różnej wielkości dodają blasku zegarkowi. Te elementy biżuteryjnej dekoracji dotyczą damskich zegarków.
36/39 mm z białego złota. Model nazywa się Spotkanie z Księżycem" firmy Jaeger Le Coultre cena: 34 100 do 41 400 Euro. / Fot. B.RomerKukulska na podst NZZ AS Stil
Męskie czasomierze mają tego roku wszelakie wielkości i grubości oraz całą gamę funkcji i ciekawostek technicznych.

Hitem wystawy były zegarki szkieletowe, które swą przeźroczystą konstrukcją nie kryją żadnych tajemnic mechanizmu zegarkowego. To pokaz precyzji i mistrzostwa mechaniki, na ogół produkowane są w limitowanych ilościach, często nie przekraczając 100 egzemplarzy. Nie zabrakło też TimeWalker "E-Strap" za 350 Euro, który jest dostosowany do IOS oraz Androida.

Żródła: NZZ AS Stil.
Informacja o Salonie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Piękne zegarki. Ceny również!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawdziwe cacka. Mnie się podoba ten ostatni - z księżycem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Barbaro, droga moich skojarzeń jest niezbadana... Przeczytałam tekst, przypomniałam sobie cytat. Dlaczego ten? Trzeba zapytać mojej podświadomości.

Przecież Pani doskonale wie, że świetnie i ciekawie pisze:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak widać nie lubią tu zegarków albo newsów ode mnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Jesteśmy niewolnikami wskazówek zegara, więźniami kalendarzy, gońcami kont bankowych." - William Faulkner. Trudno się z tym cytatem nie zgodzić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękne "zabaweczki" dla tych co mają pieniądze. Ale w sumie warto choć popatrzeć na takie cuda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie mam zegarka i chyba dlatego mam czas.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szczęśliwi podobno czasu nie liczą. Czy bogaci , którzy mogą sobie pozwolić na taaaaaaaki zegarek są szczęśliwsi? tego nie wiemy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.