Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14825 miejsce

Genialna szczepionka na raka szyjki macicy. Czyżby?

Po wrzuceniu do Google hasła "szczepionka na HPV" otrzymujemy około 36000 odnośników. Możemy znaleźć tam oferty komercyjne, jak również wypowiedzi specjalistów, dyskusje na forach i ... informacje o aferach ze szczepionką w tle.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Young_girls_posing_in_the_garden.jpg / Fot. wikimedia / Fot. Dawid SobolewskiMoja nastoletnia kuzynka, będąc u lekarza dowiedziała się o grożącym jej niebezpieczeństwie: raku szyjki macicy. Powiem szczerze, tak wystraszonej nie widziałam jej od czasu gdy usłyszała bajkę o Jasiu i Małgosi, gdy miała 3 latka. Zdziwiło mnie, że lekarz nie skierował "małej" na żadne badania... ale przecież nie jestem specjalistą więc się "w temacie nie orientuję".

A skoro się nie znam, to muszę się poznaćPo wrzuceniu do Google hasła "szczepionka na HPV" otrzymujemy około 36000 odnośników. Możemy znaleźć tam oferty "Rak Szyjki Macicy Super Oferta - 390 PLN" lub "Trzykrotne szczepienie 3 x 450 zł" jak również mniej komercyjnie wyglądające linki do wypowiedzi specjalistów. Jest też ogromna rzesza tekstów mówiących o aferach, nieprofesjonalnym podejściu lekarzy na usługach korporacji medycznych i manipulacjach. Trafiłam nawet na materiał o aferze z komitetem noblowskim w roli głównej, w co bym nie uwierzyła jeszcze do niedawna, ale ostatni Pokojowy Nobel ukształtował mój nowy światopogląd. Więcej o tym w Rzeczpospolitej.

Po co ktoś miałby robić takie złe rzeczy?Odpowiedź jest jak zawsze tylko jedna. Dla naprawdę dużych pieniędzy. Sprzedaż Gardasilu w USA jest szacowana na ok. 1 miliard dolarów zysku rocznie. Obowiązkowe szczepienia oraz te, zalecane, to kolejne dojne krowy (w roli dojonych podatnicy).

No dobrze, ale przecież nie może to być kolejna "teoria spiskowa". Trzeba przekonać się zasięgając informacji u profesjonalistów. Polskie towarzystwa medyczne rekomendują rutynowe szczepienia nastolatek przeciw HPV. Zdaniem polskich lekarzy szczepienia przeciw HPV znacząco obniżają… tu, niestety, nie dowiaduję się więcej gdyż stronama adnotacje, że "informacje w tym dziale przeznaczone są dla przedstawicieli mediów". Znaczy się dla mnie też.

Ale muszę skontaktować się najpierw z wyznaczoną przez Merck & Co.Inc., osobą. Co też czynię drogą mailową. Ze strony www dowiaduję się jeszcze, że "Merck & Co.Inc. jest jednym z największych amerykańskich koncernów farmaceutycznych, wydającym rocznie kilka miliardów dolarów na badania nad nowymi lekami i szczepionkami". Miły i profesjonalny przedstawiciel firmy przesyła mi wszelkie interesujące mnie dane. A nawet dorzuca kilka artykułów autorstwa wysokiej klasy specjalistów. Zapoznaję się więc z opiniami przemysłu farmaceutycznego, lekarzy i przeciwników tychże szczepień (min. Stop Codex. Siadam do artykułu i przypomina mi się musical "Skrzypek na dachu". Pamiętacie jak Tewie Mleczarz zastanawia się nad dylematem wyborów uczuciowych swoich córek? A więc z jednej strony... ale z drugiej strony...

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (4):

Sortuj komentarze:

Cóż, ważne abyśmy mieli świadomość, że jesli coś jest "przemysłowe" to zakłada "zwiększenie sprzedaży" i "wzrost rynku" czyli na pierwszym miejscu jest zysk. A medykamenty i szczepionki to przemysł.
Alicjo, z rakiem masz rację. Jakiś czas temu szukałam, ze względów rodzinnych, informacji to natknełam się na mnóstwo "śmieci", które w najmniejszym stopniu nie edukują ani nie informują. No może szokują i prowokują do działania w kierunku "optymalizacji zysków" ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie tylko na hasło "szczepionka na HPV" otrzymujemy nieskończenie dużą ilość odnośników.
Wrzucone hasło "Rak" dopiero otwiera wachlarz stron, w których przekazie można się pogubić,
zwłaszcza, jeżeli tłem informacji są jakieś, wzbudzające sceptyczne odczucia, grafiki z pogranicza magii i ezoteryki,
a podstawą przekazu w obliczu poważnej choroby, jest irracjonalne quasifilozofowanie, w którym, mimo wszystko, przebija pierwiastek racji natury.
W takim zderzeniu informacji dopiero wkrada się, przywołany w komentowanym artykule, dylemat Tewie Mleczarza:
"A więc z jednej strony... ale z drugiej strony...", hmm.....:
http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_zelazna_regula_raka.html
http://www.germanska-nowa-medycyna.pl
http://www.germanska-nowa-medycyna.pl/archiw_germanska_nowa_medycyna/cytaty.htm
Zastanawia mnie, co w dobie wynalazków w rozwoju medycyny i farmacji - byłoby dzisiaj ważniejszym przesłaniem dla jednego z najwybitniejszych prekursorów współczesnej medycyny, żyjącego w latach 460 - 377 p.n.e., którego metody i idee jego szkoły znane z zachowanego dzieła Corpus Hippocrateum, stanowiącego zbiór 53 pism różnych szkół lekarskich sprzed połowy IV wieku p.n.e. zebrane zostały 100 lat po jego śmierci.:

"Lekarz leczy, natura uzdrawia."
/Hipokrates/

"Życie krótkie, nauka sztuki długa, doświadczenie mylne,
wyrokowanie (diagnozowania) trudne."
/Hipokrates/

W moim odczuciu, w leczeniu każdej choroby, najistotniejszym czynnikiem jest siła pozytywnego myślenia, jako uzdrawiająca moc natury psychiki, co lekarzowi ułatwia leczenie.
Jednak w dobie koncernów bardziej nastawionych na zysk niż skutek stosowania nowych produktów - i pacjent, i lekarz zdeterminowany jest potrzebą zachowania ostrożności dla uniknięcia skutków rozszalałego marketingu.

"Zdrowie chorego najwyższym prawem."
/Hipokrates/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sądzę, że nieznane pozostają nie tylko długofalowe skutki uboczne, ale i te zakładane - pozytywne. Rak szyjki najczesciej objawia sie w przedziale wiekomym 45-55, 55-70 (różnice w danych źródłowych) lat a więc od chwili wprowadzenia szczepionki -należałoby poczekać z oceną skutków pozytywnych conajmniej lat 20. Tak na oko licząc.
Jak dla mnie, szczepionka jest produktem o wątpliwej skuecznosci pozytywnej, lecz niewatpliwie skutecznym finansowo dla producentów i zwiazanym z nimi lobby lekarkim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5+ !!!!!

"Po pierwsze nie szkodzić."
/Hipokrates (460 - 377 p.n.e.) jeden z najwybitniejszych prekursorów współczesnej medycyny/

"Niczego nie należy pozostawiać przypadkowi. Niczego nie pomijać.
Należy uwzględniać sprzeczne informacje. Nie spieszyć się z wyciąganiem wniosków."
/Hipokrates - "Świat nawiedzany przez demony", rozdz. I: Rzecz najcenniejsza/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.