Facebook Google+ Twitter

Genialny pomysł spółdzielni, czyli brudny problem lokatorów

Od pewnego czasu administratorzy jednej ze spółdzielni mieszkaniowych na łódzkim osiedlu Retkinia wpadli na genialny pomysł. Otóż rozpoczęło się masowe wycinanie rur ze zsypów na śmieci w wieżowcach.

Widok przed blokiem // fot.P.DrzewieckiAdministratorzy tłumaczą to faktem, że poprzednie rury cementowo-azbestowe, zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców i są źródłem zarazków. Ale w zamian za to nie założyli nowych, tylko je wycięli i zabetonowali otwory. Skończyło się to tym, że mieszkańcy wysokich budynków muszą codziennie z woreczkiem śmieci zjeżdżać na dół, maszerować do wcale daleko Wieżowce na Retkini // fot.P.Drzewieckipostawionego śmietnika. Dla młodych nie jest to zbyt dużym problemem, ale co mają na to powiedzieć osoby starsze, których wcale nie mało mieszka na tym osiedlu? O tym już chyba władze spółdzielni nie pomyślały. Bo dla nich liczą się tylko pieniądze!

Nowe tak, ale za jaką sumę...

Owszem, proponowano mieszkańcom wymianę rur na nowe z tworzywa sztucznego, ale za tę wymianę lokatorzy mieli zapłacić sami w czynszu. A nie była to wcale mała kwota (72 tys. zł na blok, czyli około 1750 zł na mieszkanie!). Nie dziwi więc fakt, że wielu mieszkańców wolało podpisać się pod rezygnacją ze śmietników, niż dopłacać. A to chyba w kwestii spółdzielni leży zapewnienie jak najlepszych warunków mieszkaniowych swoimSpółdzielnia Retkinia // fot.P.Drzewiecki lokatorom? Pomijam już fakt, że omawiana spółdzielnia mieszkaniowa ma jeden z najwyższych czynszów za mieszkania w całej Łodzi.

Widok przed blokiem // fot.P.DrzewieckiCoraz częstsze widoki

Coraz częściej można się teraz spotkać z następującym widokiem: lokatorzy wystawiają śmieci przed klatkę, bo jest za daleko do śmietnika by nosić np. stary zlew czy szafę. I wcale się im nie dziwię. Tylko Efekt braku zsypów...//fot.P.Drzewieckidlaczego skoro już nie ma rur zsypowych, to często pozamykane są zsypy na dole w blokach, tam gdzie kiedyś były puszki? Tego to już zupełnie nie można zrozumieć. Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Napiszcie jak to jest u Was.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wiesz Piotruś, czasem trzeba zajrzeć, o czym pisze "konkurencja" (a może wielcy bracia :P )

Komentarz został ukrytyrozwiń

To teraz się wytłumaczę...Nazwy spółdzielni nie użyłem celowo, bo jeśli ktoś jest bardzo zainteresowany to i tak ją dojrzy na zdjęciach (jak słusznie zauważyłeś). A jeśli chodzi o DŁ lub EI to powiem szczerze, że nawet nie wiedziałem, że o tym pisali...i zauważyłem problem, więc postanowiłem o tym napisać. Więc żęby nie było, że zrobiłem plagiat czy coś...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozwól Piotrze, że napiszę kilka słów o tekście... Ogólnie jest on ciekawy tylko troszkę szkoda, że piszesz o tym o czym kilka tygodni temu pisał Dziennik Łódzki lub Express Ilustrowany... A poza tym jeśli już opierałeś się na temacie uważam, że powinny się znaleźć tu wypowiedzi mieszkańców tych bloków i prezesa SM Retkinia Północ. Poza tym czytając Twój tekst mam wrażenie jakbyś bardzo chronił nazwę tej spółdzielni bo piszesz "jednej ze spółdzielni mieszkaniowych", "omawiana spółdzielnia mieszkaniowa", a nigdzie tak naprawdę (poza zdjęciem) nie pada nazwa Spółdzielni Mieszkaniowej Retkinia Północ :-] To tyle co chciałem napisać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.