Facebook Google+ Twitter

Geniusz miałby teraz 60 lat

Freddie Mercury (urodzony 5 września 1946 jako Farrokh Bulsara na wyspie Zanzibar, zmarł 24 listopada 1991 w Londynie, czyli 15 lat temu).

Genialny MercuryJeden z najbardziej znanych i fenomenalnych piosenkarzy, lider brytyjskiej grupy "Queen". Dzieciństwo spędził w Bombaju, otoczony luksusem. Studia skończył z dyplomem grafiki i projektowania. Miał niepowtarzalny głos o skali 3,5 oktawy.

Bez oporów przyznawał się do homoseksualizmu, czyli do dewiacji, która w 1991 roku (w roku Jego śmierci!) oficjalnie dewiacją być przestała. Niestety, dość rozwiązły tryb życia dał się we znaki - wyznawał żartem, że "w ciągu jednej nocy miałem więcej kochanków niż Elizabeth Taylor w ciągu całego życia", no i stało się to, co w znacznej mierze zależy od rachunku prawdopodobieństwa (a miewał całkiem przypadkowych partnerów!) - zaraził się jedną z najstraszliwszych chorób. Do końca nie chciał się przyznać, że jest chory na AIDS - uczynił to jednak tuż przed śmiercią. Przyjaźnił się z Georgem Michaelem oraz z Eltonem Johnem,Freddie na znaczku równie ekscentrycznymi artystami.

Jego ojciec nie mógł wybaczyć mu ogólnie niepochwalanego trybu życia. Jednak zdążyli się pogodzić. Kochał koty. Kiedy pani Austin (byli w siedmioletnim związku) marzyła o następnym pokoleniu, oznajmił, że wolałby mieć kolejnego kotka.

Zwłoki skremowano i rozrzucono nad Jeziorem Genewskim, tamże postawiono mu pomnik. Miałby teraz nieco ponad 60 lat i z pewnością do swych wspaniałych utworów, koncertów i teledysków (wideoklipów) dołączyłby kolejne superprzeboje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Oliwia
  • Oliwia
  • 17.08.2011 21:58

Obejżyjcie biografię Freddie'go to zobaczycie..

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.06.2008 21:28

Piszą o Fredusiu, a to moje alter ego. ;(

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.06.2008 14:02

Ja EGOISTĄ? To absurd! Byłem bardziej hojny niż niejeden ziom w mojej branży! :(
Może mieliście na myśli hedonistę? Zastanówcie się czasami zanim coś palniecie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

To już tylko gra synonimów... Wszak może być geniusz, a jednocześnie niewykształcony (np. genialny muzyk). Oczywiście, Ty rozumiesz *mądry* nie jako *uczony, genialny*, ale 'życiowo mądry'. Nie będę sprzeczać się o słowa, które mają czasami nieco inne znaczenia... Einstein był genialny w sensie także wyksztalcenia, ale Janko Muzykant był g. w sensie umiejętności wrodzonych (talent wrodzony).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Geniusze bywają egoistami. Jedno nie wyklucza drugiego. Bywa, że im mądrzejszy i bogatszy, tym mający innych w nosie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.11.2006 14:58

Taki geniusz to z niego nie byl, egoista i tyle

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie słyszałem, aby w Polsce istniał jakikolwiek obiekt Jego imienia - może ważny węzeł drogowy nazwać "rondo Mercury'ego" (choć wolałbym "Rondo Mercury'ego")?
Wielcy ludzie, jako bezcenni Ziemianie, powinni być bardziej odpowiedzialni, bowiem ich życie i talent wnosi tak wiele do cywilizacji, że ich obowiązkiem jest tworzyć jak najdłużej. Mercury przedkładał jednak swój ryzykowny tryb życia ponad służbę całej ludzkości, czym pozbawił nas dalszych genialnych utworów. - dodałbym jako motto do powyższego artykułu, a pisząc Mu, Jego oraz proponując nazwę skweru lub placu i uznając za geniusza, daję odpór wszelkim plotkom, jakobym był homofobem. Nie pochwalam, nie popieram tej opcji, ale nie jestem homofobem!
Czy rasista by proponował nazwę ulicy dla Murzyna albo Żyda?
Istotnie, źródła rozmaicie piszą o tym rozrzuceniu prochów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sprawa z "pochówkiem" jest podobno niejasna, aczkolwiek tezę o rozrzuceniu prochów nad Jeziorem Genewskim przytacza się najczęściej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.