Facebook Google+ Twitter

Geniusze i matołki

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2008-12-19 15:45

Dowiedziałem się od wybitnego krytyka literackiego, Tadeusza Lewandowskiego, że na polonistyce obroniono doktorat zatytułowany: „Geneza prasłowiańskich pohukiwań na konia” - jako fragment większej całości, będącej następnie pracą habilitacyjna: „Geneza prasłowiańskich zawołań na zwierzęta”. Autentyk!

Specjalistami są ludzie,
którzy coraz więcej wiedzą
o coraz mniejszej ilości rzeczy,
natomiast uczniami są ludzie,
którzy coraz mniej wiedzą
o coraz większej ilości rzeczy.

Dany Kaye

Żądają ode mnie więcej, niż mogę znieść! - rozgdakała się kura. Dlaczego tym razem zajmują nas kurze móżdżki, przepraszam, wyznania? Ano, proszę posłuchać. Dowiedziałem się, że na polonistyce obroniono doktorat zatytułowany: „Geneza prasłowiańskich pohukiwań na konia” - jako fragment większej całości, będącej następnie pracą habilitacyjna: „Geneza prasłowiańskich zawołań na zwierzęta”. Autentyk! /Autor! Autor! Autor!/
Cip, cip, cip, tas, tas, tas, a nuno, nastąp się! Wista wio! - łatwo powiedzieć...

Odpowiedni fragment dialogu autorstwa Kurta Vonneguta: „Doktor Hoenikker zwykł był mawiać, że uczony, który nie potrafi wyjaśnić tego, nad czym pracuje ośmioletniemu dziecku, jest szarlatanem. - Widocznie jestem głupsza niż ośmioletnie dziecko - zmartwiła się panna Pefko. - Nie wiem nawet, co to jest szarlatan”.


Osobiście pisałbym na temat: "Geneza prasłowiańskich pohukiwań na człowieka". Jedynie nauka w służbie narodu /!/ ma sens. Tak mnie uczono. Już drżę z podniety na myśl o szczegółach ujawnionego przeze mnie procesu myślowego...


Ktoś kiedyś porównał naukowe dysertacje do przenoszenia kości z jednego cmentarza na drugi. Nie znaczy to wcale, że musi tę czynność wykonywać grabarz-dyletant. Pamiętamy wszyscy porywające wystąpienie /natury filozoficznej/ grabarzy przed transformacją, które opisał był Szekspir w ”Hamlecie”. Tak, czaszka nie służyła wówczas li tylko jako rekwizyt... Ale ciszej nad tą trumną! Niech tam sobie trwają naukowe pohukiwania, przepraszam - poszukiwania.! końcu nie mój cyrk - nie moje małpy... Ot, tak sobie patrzę przez szeroki judasz na świat. A że dziwny jest ten świat, zauważył już słynny filozof mojej generacji, Czesław Niemen.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (36):

Sortuj komentarze:

bardzo ciekawe

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajnie napisany artykuł ale wbrew pozorom to może być bardzo wartościowa praca. Niewiele wiemy o korzeniach naszego języka i warto, co się zachowało z dawnych czasów zachować od zapomnienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 25.12.2008 20:53

Ciekawa jestem nad wyraz, jak wyglądały prace domowe naszych nader "światłych" nauczycieli, którzy profesorami nazywać. się każą...

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 24.12.2008 21:29

...ja jednak wolę Misia Uszatka.)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 24.12.2008 14:03

.....widać pominąłem jakieś ważne wystąpienie-przemówienie...... :))) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 24.12.2008 12:15

Oczywiście, że przemówi :) . Mój Apel, niech każdy z Nas napisze w komentarzach, co Mu powiedział dziś po północy Koziołek Matołek ... :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

W wigilię ponoć zwierzęta gadają ludzkim głosem :)
Czy Koziołek Matołek dzisiaj przemówi ludzkim głosem? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Koziołek Matołek jest WIELKI! To GENIUSZ któremu do kopytek nie dorastają dzisiejsze publiczne cwaniaki z pierwszych stron gazet.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 23.12.2008 00:54

:))) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Spostrzeżenie warte Nobla :) pozdrawiam, wesoły świat_wesołych świąt :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.