Facebook Google+ Twitter

Georg Bush już się wyprowadza

Ustępująca amerykańska pierwsza para zadecydowała, gdzie osiądzie po wyprowadzce z Białego Domu. Małżeństwo Bushów postawiło na posiadłość w Preston Hollow, niedaleko Dallas w Teksasie. Decyzję podjęła Pierwsza Dama, Laura Bush.

George W. Bush z żoną / Fot. APP- Ja już nie mam nic do powiedzenia - oświadczył George W. Bush, tłumacząc dlaczego nowym domem pierwszej pary nie będzie należące do jego rodziny sławne ranczo w Crawford. - Po ośmiu latach namawiania, błagania o zgodę mojej żony, zrozumiałem, że nic nie wskóram.

Na swoim ranczu Prairie Chapel Bush gościł wiele zagranicznych głów państw m.in. Władimira Putina, Silvio Berlusconiego czy Nicolasa Sarkozy'ego. Jak twierdził sam prezydent USA "czuł się tam, jak w domu", a miejscowym barze "jadł najlepsze hamburgery w życiu.".

Nic dziwnego, że małe i senne miasteczko Crawford tak przypadło mu do gustu - ostatecznie Bush jest Teksańczykiem z krwi i kości, co zresztą było powodem do wielu żartów z jego osoby. Specyficzny akcent, prostota w obejściu, niewychowanie, brak manier - wszystkie te cechy składające się na stereotyp mieszkańca najbardziej roponośnego stanu USA, były wytykane wielokrotnie Bushowi przez czołowych amerykańskich satyryków.

Związki Bushów z Dallas i Teksasem są bardzo silne. Pierwsza para mieszkała w stolicy stanu przez kilka lat (1988-1995), by potem, po elekcji Busha juniora na gubernatora Teksasu przenieść się do Austin. Poza tym prezydent przez długi okres czasu miał duże udziały w baseballowej drużynie Texas Rangers.

Jak oświadczyła w ubiegły czwartek Sally McDonough, rzecznika prasowa Busha, "decyzja o przeprowadzce do Preston Hollow jest ostateczna i w przyszłości nie będą udzielane żadne nowe informacje.".

źródło: cnn.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.