Facebook Google+ Twitter

George Bush: Ustabilizujemy sytuację na rynkach finansowych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-18 18:13

George Bush zapewnił, że rząd federalny USA zrobi wszystko co konieczne, by ustabilizować sytuację na rynkach finansowych. Bush zapewnił, że na bieżąco monitoruje sytuację.

Amerykański prezydent odwołał zaplanowany na dziś wyjazd z Waszyngtonu i pozostał w Białym Domu. George Bush poinformował, że dokładnie śledzi sytuację na rynku i prowadzi stałe konsultacje z doradcami ekonomicznymi. "Przed naszymi rynkami finansowymi wciąż stoją poważne wyzwania. Amerykanie mogą być jednak pewni, że podejmiemy kroki niezbędne do ich wzmocnienia i zwiększenia zaufania inwestorów" - mówił George Bush.

Amerykański prezydent przypomniał, że rząd podjął szereg działań, by nie dopuścić do załamania systemu finansowego. Bush wymienił przejęcie firm hipotecznych Fannie Mae i Freddie Mac, 85-miliardowy kredyt dla korporacji AIG oraz zasilenie rynku przez światowe banki centralne kwotą ponad 180 miliardów dolarów.

Po wczorajszych dużych spadkach, dziś sytuacja na Wall Street jest stabilna. Wskaźnik Dow Jones wzrósł o prawie 100 punktów czyli niespełna 1 procent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.