Facebook Google+ Twitter

George Dorn Screams powraca z nowym utworem

18 marca ukaże się nowa płyta bydgoskiej grupy George Dorn Screams zatytułowana "Spacja Kosmiczna".

 / Fot. materiały prasoweBędzie to pierwszy pełnowymiarowy album tego zespołu od wydanego w 2011 roku krążka „Go Cry On Somebody Else’s Shoulder”. Zespół udostępnił jeden z utworów zarejestrowanych podczas sesji nagraniowych „Spacji kosmicznej”.
Do gościnnego wokalnego udziału w utworze „Culprit Comfort” bydgoszczanom udało się namówić amerykańskiego songwritera Krista Kruegera (Southerly, Yardsss). Znajomość muzyków rozpoczęła się w trakcie pierwszej edycji współorganizowanego przez GDS w latach 2007-2008 festiwalu Low-Fi. Sympatyczny mieszkaniec Portland był jednym z jej headlinerów. Po niemal 10 latach przyjaźń ta zaowocowała wspólnym bonusowym nagraniem do nowego wydawnictwa zespołu z miasta nad Brdą.

Płytę "Spacja Kosmos" udało się zrealizować dzięki wsparciu fanów George Dorn Screams za pośrednictwem akcji crowdfundingowej zorganizowanej na platformie Wspieram.to oraz programowi stypendiów kulturalno-artystycznych Miasta Bydgoszczy.Zespół George Dorn Screams powstał w 2006 roku w Bydgoszczy. Mają na koncie trzy albumy, jeden mini album oraz jedną EP-kę. Pojawili się na kilku kompilacjach, m.in. na płycie promującej OFF Festival oraz autorskim „Programie Alternatywnym” Agnieszki Szydłowskiej z radiowej „Trójki” - obok takich wykonawców, jak Editors, Of Montreal czy Blonde Redhead.

Grupa George Dorn Screams to jeden z wielu muzycznych symboli miasta Bydgoszczy, dla której starają się robić jak najwięcej. Stąd pomysł zorganizowania w latach 2007-2008 Low Fi Festival, na którym zagrało blisko 40 alternatywnych zespołów (m.in. zagraniczne: Flunk, Mugison, Bang Gang, Worm Is Green, Rivulets).
Zagrali dotąd blisko 150 koncertów w kraju oraz zagranicą – w Niemczech, w Czechach, na Litwie. Supportowali kilka wyśmienitych grup – m.in. amerykański The Paper Chase, wystąpili dwukrotnie na festiwalu OFF w Mysłowicach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.