103135 miejsce

Gerard Pique trafił na obserwację do szpitala. Jak poważny jest jego uraz?

W 18. minucie wtorkowego półfinału Ligi Mistrzów pomiędzy Barceloną a Chelsea, Gerard Pique zderzył się z bramkarzem swojej drużyny i gwałtownie upadł na murawę.

/ Fot. PAP/EPA/ANDREU DALMAUW pierwszej chwili wydawało się, że uraz obrońcy Barcelony może mieć poważne konsekwencje. Zawodnik przez dłuższy czas leżał na murawie, nie mogąc dojść do siebie, a klubowi lekarze próbowali udzielić mu pierwszej pomocy. Po pewnym czasie gracz "Blaugrany" podniósł się z murawy i wrócił do gry.

Po około 10 minutach Pique poprosił o zmianę. Zawodnik nie mógł dojść do siebie, był zamroczony oraz narzekał na zawroty głowy. Pep Guardiola wolał nie ryzykować poważniejszych konsekwencji zdrowotnych i na plac gry wprowadził Daniego Alvesa.

Po meczu, dyrektor sportowy Barcelony, Andoni Zubizarreta, poinformował, iż Pique trafił do szpitala, gdzie pozostanie na obserwacji. Pierwsze diagnozy nie wskazują na poważny uraz - podaje TVN24.pl.

Lekarze piłkarscy wyczuleni są na tego typu sytuacje, szczególnie wobec wzrastającej liczby poważnych urazów głowy bądź chorób serca, wśród piłkarzy. W 2006 roku w ligowym meczu z Reading, poważną kontuzję czaszki odniósł bramkarz Chelsea, Petr Cech. Zawodnik "The Blues" został kopnięty w głowę przez napastnika rywali, w wyniku czego musiał poddać się operacji czaszki. Po tym zdarzeniu Cech musi grać w specjalnym kasku, by wyeliminować ryzyko odniesienia poważniejszej kontuzji.

Innym przykładem zawodnika, który doznał urazu głowy w trakcie meczu jest Christian Chivu. W 2010 roku gracz Interu walczył o górną piłkę z zawodnikiem Chievo. W wyniku zderzenia, Rumun trafił do szpitala. Okazało się, że ma pękniętą czaszkę i czeka go długa przerwa w grze.

Wtorkowy mecz zakończył się wynikiem 2:2, w pierwszym spotkaniu Chelsea wygrała 1:0 i to zespół z Londynu zagra w finale rozgrywek. Rywala Chelsea wyłoni drugi półfinał, w którym Real Madryt podejmie na własnym boisku Bayern Monachium. Finał Ligi Mistrzów zostanie rozegrany 19 maja na stadionie Alianz Arena w Monachium.