Facebook Google+ Twitter

Gęsior: W Ruchu zaczynałem karierę, w Ruchu chcę ją zakończyć

W niedzielę chorzowski stadion „Ruchu Chorzów” zapełnił się nie tylko kibicami piłki nożnej... Na trybunach pojawiły się całe rodziny, które - jak wynikało z rozmów - w tym miejscu i w takim składzie były po raz pierwszy.

Powód? Benefis Dariusza Gęsiora, który był nie tylko okazją do rywalizacji sportowej, ale także uczty muzycznej. Prócz chorzowskich artystów takich jak Trąbki Jerycha czy zespołu Nell na scenie nie zabrakło bowiem PiN-u oraz Patrycji Markowskiej.

Dariusz Gęsior. / Fot. Dziennik Zachodni Mikołaj SuchanImpreza rozpoczęła się o godzinie 10 turniejem trampkarzy z rocznika 1998. O godzinie 15 rozegrany został mecz między kibicami Ruchu i Widzewa Łódź, a dwie godziny później na murawę stadionu przy ul. Cichej wkroczyli piłkarze Ruchu Chorzów (z różnych okresów jego świetności), którzy zmierzyli się z drużyną złożoną z Przyjaciół Jubilata. Wynik tego wyjątkowego meczu 5:4. Rzecz jasna – Darek Gęsior zagrał w obydwu drużynach. Mecz rozpoczął po stronie Przyjaciół, a zakończył wspierając w drugiej połowie drużynę miejscowego klubu. Znaczącą była zmiana, do której doszło w końcowej fazie meczu. Gęsiora na murawie zastąpił bowiem syn – Bartosz, który poszedł w ślady ojca i obecnie trenuje w chorzowskim UKS Oczko.

Piłkarz na swój benefis zaprosił m.in. Radosława Majdana, Mirosława Szymkowiaka, Piotra Reissa, Grzegorza Mielcarskiego, Andrzeja Juskowiaka, Tomasza Wałdocha, Marka Citko, Grzegorza Latę i Jerzego Brzęczka. W zespole Ruchu zagrali m.in. Krzysztof Warzycha, Albin Wira, Dariusz Fornalak, Krystian Szuster, Waldemar Fornalik, Michał Probierz, Mariusz Śrutwa oraz Jacek Bednarz.

Późniejszą część koncertową zakończył efektowny pokaz sztucznych ogni.
Całkowity dochód ze sprzedaży biletów oraz prowadzonej kwesty został przekazany rodzinie 10-letniego Macieja Wójcika. Maciek jest zawodnikiem UKS Ruch Chorzów i po wypadku jest w śpiączce pourazowej.

Jak podaje Dziennik Zachodni:
Dariusz Gęsior – jeden z najbardziej doświadczonych polskich ligowców – jest wychowankiem Ruchu. W pierwszym zespole z Cichej grał przez dziesięć lat. Potem był zawodnikiem Widzewa Łódź, Pogoni Szczecin, Amiki Wronki, Wisły Płock, a ostatnio Groclinu Grodzisk Wielkopolski. Dwukrotnie zdobył tytuł mistrza kraju – w 1989 roku z Ruchem, a w 1997 z Widzewem i raz Puchar Polski – z Wisłą Płock. Gęsior jest także wicemistrzem olimpijskim z Barcelony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.