Facebook Google+ Twitter

Gęsta mgła w Krakowie. Opóźnienia na lotnisku w Balicach

Od godzin porannych, gęsta mgła, która ogranicza widoczność od 25 do 500 metrów, unosi się nad Krakowem. Opóźnia ona odloty samolotów i uniemożliwia lądowania w międzynarodowym porcie lotniczym Kraków Balice.

Lotnisko Kraków Balice. / Fot. ~skolton/Kontakt 24 TVN 24"Na wylot czekają m.in. samoloty do Paryża, Wiednia, a także Warszawy" - informuje nas Leszek Kabłak, reporter TVN24. Samoloty nie opuściły pasa startowego od wczesnych godzin porannych. Jeszcze o godz. 6.15, widoczność na lotnisku była ograniczona do 25 metrów.

Problem z korzystaniem z lotniska mają także samoloty przylatujące do Krakowa. Maszyny, które planowo lądować miały na krakowskich Balicach, zostały przekierowane na najbliższe lotnisko w Katowicach. Lądują tam samoloty m.in. z Londynu i Gdańska.

O godz. 10.30 widzialność w Krakowie była ograniczona już tylko do 400 m,a w Warszawie i Łodzi do 800. "Widzialność powinna poprawić się do południa, ale przy tak słabym ruchu powietrza, mgły mogą nie ustąpić całkowicie" - mówił synoptyk TVN Meteo. W czwartek prędkość wiatru to jedynie 8 km/h. "Mgły będą utrudniać widzialność jeszcze w czwartek w nocy i w piątek rano" - dodaje synoptyk Wojciech Raczyński.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.