Facebook Google+ Twitter

Gęste sito redakcyjne

W moich materiałach przybyły dwie pozycje zwróconych wielokrotnie tekstów.

Pierwszy to wstawiony 18.06.2010 r „Mundial: To tylko harce, czy odwrót piłki europejskiej”, w którym zastanawiałam się czy przegrane w bezpośrednich meczach drużyn europejskich z drużynami egzotycznymi, to tylko pierwsze harce, czy stała tendencja. Chwaliłam też grę Niemiec, które urosły dla mnie na faworyta turnieju.

A więc tekst na czasie i w swoich spostrzeżeniach prawie „proroczy”, bo do pierwszej szesnastki drużyn mundialu zakwalifikowało się tylko 6 drużyn europejskich.

Jednak dla redakcji tekst wydał się niezrozumiały (m/in: jakie harce?, jak to imitować) i kilkakrotnie zwracano mi go, podnosząc m/in, że nie Niemcy (zespół nie broniący tytułu mistrza świata, czy nawet Europy) to oczywisty w oczach fachowców faworyt, więc nie wymyśliłam prochu. Pozostało mi tylko opublikować tekst w MM Moje Miasto.

Drugi to wstawiony 28.06.2010 r Akcja Wiadomości24.pl: „X powodów, aby tu żyć, pracować i mieszkać", w którym zachęcałam redakcję do wspólnego rozpisania nowej akcji dla DO wiadomości24.pl. Chciałam abyśmy zastanowili się dlaczego żyjemy, pracujemy i mieszkamy w danym mieście, miejscowości, jakie są prawdziwe powody trwania w tym miejscu i czasie. Akcja mogłaby dostarczyć wiele ciekawych materiałów, nawet do badań, nie wspominając, że moglibyśmy stworzyć nawet swoisty ranking w którym mieście, miejscowości się najlepiej żyje, mieszka i pracuje.

Redakcja odpisała, że akcja jest cenna, trzeba by ją jeszcze dopracować i zwróciła mi tekst, następnie dowiedziałam się, że powinnam podkręcić ten tekst „Nie cofajmy się w działaniach. Już Pani może opisywać akcję” i tekst został zwrócony. Następnie redakcja napisała „Pomysł jest świetny. Wydaje mi się jednak, że warto byłoby napisać już w tym tekście o Tobie i Szczecinie” i tekst został zwrócony.

A ja myślałam, że najpierw ogłaszamy jakąś akcję a dopiero wtedy piszemy swoje eseje. Nie miałam już siły ciągle od nowa redagować tekstu, więc zaproponowałam temat Kurierowi szczecińskiemu.


Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ojej. mnie zwracono tyle razy i czy kto słyszał moje łzy...;)) Pani Elżbieto, nowy rozbieg i hop!
nie polecam roztkliwiania się nad zwróconym tekstem. Lecz go ugniatać tak , aż się nada do publikacji.
Sito jest potrzebne. Bo sito to wg. mnie jak poprzeprzeczka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie dam się:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielka szkoda, że jest takie sito. Kiedyś takie "gęste" nie było :)) Pani Elu proszę próbować, potrząśniemy redaktorami/moderatorami wspólnie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.