Facebook Google+ Twitter

GFK Polonia: Kaczyński: 49 proc. Komorowski: 47

Zaskakujący sondaż: 2 punkty przewagi dla Kaczyńskiego. Trzy dni przed wyborami kandydat prawej strony sceny politycznej prowadzi w badaniach opinii publicznej.

Przed debatą Kaczyński - Komorowski / Fot. PAP/Jacek TurczykNa Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 49 proc. respondentów. Bronisław Komorowski cieszył się poparciem na poziomie 47 proc. Jeszcze tydzień temu pracownie statystyczne wykazywały 11 punktową przewagę Marszałka.

Według ekspertów z GfK Polonia więcej niezdecydowanych osób ostatecznie zagłosuje na szefa PiS, bo podobnie było w pierwszej turze wyborów.

wirtualnapolska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

Marcinie, to Twoje ale także i moje zdanie "Szanuję Jaruzelskiego, Szanuję Gierka. Mam pogardę dla systemu, którego byli trybikami. Zdaję sobie sprawę, że oddzielnie osoby od systemu jest niełatwe. Ale przekreślenie ich zasług, zmagań, wahań pozbawi etycznego sensu krytykę przeszłości". Wielokrotnie zwracałem uwagę - kłócąc się na wet z Rafałem tu link że nie można wszystkich esbeków wrzucić do jednego wora i nazywać zbrodniarzami, tak samo - przynajmniej moim zadaniem - nie można Gierka nazwać patriotą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy ktoś może mi powiedzieć co stało się z pierścieniem pana Marszałka?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Henryk Kokot
"Gdzie się podziali zwolennicy PiS , którzy jeszcze niedawno zarzekali się, jak żaby błota, że tylko Kaczyński jest w stanie rozliczyć komunę i skutecznie walczyć z postkomuną. Jaki jest w końcu patriotyzm ich idola, skoro Gierek dla niego stał się patriotą."

Zaspokoję pańską ciekawość. Moja przyjaciółka mieszkała na Porąbce. Obok domu Gierków wędrowała do szkoły. Znam tę historię. Znam postkomuchów.

Żyli dwufazowo. W jednej taryfie za dnia, w drugiej w nocy. Ktoś powie, że to obłuda. Nieprawda. To się nazywa adaptacja.

Niech Pan oddzieli od siebie dwie sprawy: dekomunizacja i ocena komunistów. Komunizm to system, który łatwo rozpoznać i sklasyfikować. System polityczny łatwo też filtrować i w pewnym stopniu oczyścić - dokładnie tak jak zrobili to Niemcy, prawie bezboleśnie. Nikt do nikogo nie ma pretensji. U nas ocena ludzi PRL-u nakłada się na nieszczęsną decyzję o powstrzymaniu się od dekomunizacji. Mylimy jedno z drugim. Komunizm jest jednoznaczny, komunista - choćby taki jak mój krewniak Leszek Kołakowski - zawsze jest plastycznym , wielowymiarowym gatunkiem, który nie wiadomo dokąd podąża.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest pan pewien, że J. Kaczyński obiecał"coś" Korwinowi - Mikke? Nie zauważył pan umizgów Komorowskiego do lewicy i innych? Niech pan otworzy szerzej oczy.
Panie Mariuszu skąd ma pan taką wiedzę, że doktoranci i doktorzy (zwłaszcza)UG i PG głosują na Komorowskiego. Jeżeli chodzi o kontyngent w Afganistanie , to Komorowski zwiększył jego liczebność.
Panie Lesławie proszę mnie uświadomić KONKRETNIE co zawdzięczamy PO.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewa ankieta na W24 od dawna nie odzwierciedla rzeczywistości. Wzrasta liczba głosujących, ale procent się nie zmieniła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sawicka brała łapówki i koniec nikt jej nie zmuszał. Lepper miał fart i tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Afganistan to odsunięcie terroryzmu od Europy i Ameryki. OKUPACJA może nich Pan zmierzy gorączkę. Jest zgoda legalnego rządu i prezydenta. AFGANISTAM KORZYSTA ILE MOŻE NA POMOCY Swiata. Co do inwigilacji to bzdura Lesławie zobacz co się dzieje w Londynie Madrycie i innych wielkich miastach świata kamery na każdym kroku inwigilacja pełna poprzez dane osobowe wymagane na każdym kroku. Telefony w białym miasteczku na Boga to bydynek rządowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdzie się podziali zwolennicy PiS , którzy jeszcze niedawno zarzekali się, jak żaby błota, że tylko Kaczyński jest w stanie rozliczyć komunę i skutecznie walczyć z postkomuną. Jaki jest w końcu patriotyzm ich idola, skoro Gierek dla niego stał się patriotą. Tym samym, wnioskować można, że wszyscy walczący z komunizmem to zdrajcy narodu, wrogowie państwa. Idąc dalej, może należy zaufać dawnym przyjaciołom patrioty Gierka?
Po trupach do celu! Byle mieć władzę, jesli upodlenie się do sojuszu z Lepperem i Giertychem nie było oznaką pożądania władzy, to jak nazwać umizgi do Napieralskiego, Oleksego, Olejniczaka i to po tylu latach wbijania społeczeństwu, że SLD to partia zbrodniarzy. Krótko po katastrofie smoleńskiej wielu zdeklarowanych PiSowców twierdziło, że Jarosław to człowiek honorowy, który aby uniknąć podejrzeń, że wykorzystuje tragedię brata i jego rodziny do własnych celów, nie będzie kandydował, a nawet wycofa się z polityki. Miałem inne zdanie o tym kandydacie i jak widać nie myliłem się. Najwyraźniej trumny mogą służyć za schody.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Publiczna -bastion PIS . Ja mam własne zdanie i oddam głos na kandydata PO.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mi nie podobają się obaj panowie. Nie rozumiem czemu Janusz Korwin - Mikke uważa Kaczyńskiego za "mniejsze zło". Sam zagłosuję na Komorowskiego, podobnie moje otocznie (doktoranci i doktorzy z UG oraz PG). Przeważył fakt, że Komorowski dąży do szybkiego wycofania naszych żołnierzy z nie naszej wojny okupacyjnej w Afganistanie, w której codziennie giną niewinni ludzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.