Facebook Google+ Twitter

GG zmienia właściciela

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", firma Naspers ogłosiła formalne wezwanie do sprzedaży akcji stworzonego przez Łukasza Foltyna najpopularniejszego w Polsce komunikatora internetowego jakim jest Gadu-Gadu.

Wygląda na to, że polski komunikator zmieni właściciela. Spółka z RPA oferuje 23,5 zł za jedną akcje spółki, a więc średnio o 20 proc. więcej niż notowane było GG na środowej sesji. Inwestycja Naspersa jest więc warta 155 mln dolarów. W 2004 roku Interia była blisko kupienia za 30 mln zł. Wystarczyły 3 lata, aby akcje spółki zyskały na wartości pięciokrotnie. Akcjonariusze GG mają czas do namysłu do 13 grudnia. Główny udziałowiec GG- fundusz Warsaw Equity Holding już zobowiązał się do sprzedaży swoich 55 proc. udziałów.

Inwestycja południowoafrykańskiej firmy to krok ekspansji na wschód. – Uważamy Europę centralną, Rosję i w ogóle rynki wschodzące za bardzo obiecujące – mówi dla Gazety Wyborczej Steve Pacak, dyrektor finansowy Naspersa. Grupa ta jest współwłaścicielem Mail.ru- popularnego rosyjskiego portalu, oraz jest zaangażowana kapitałowo w komunikator QQ. Samo Gadu-Gadu wydaję się być obiecującą inwestycją. Zysk netto, a więc dochód po odjęciu wydatków spółki rośnie z roku na rok. W roku 2007 wyniósł 4,2 mln zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.