142478 miejsce

Ghana piłkarskim mistrzem świata do lat 20!

Reprezentacja Ghany pokonała w finale mistrzostw świata do lat 20 reprezentację Brazylii 4:3. Jest to pierwszy tytuł wywalczony przez kraj z czarnego lądu.

Diogo z Brazylii (L) oraz Abeiku Quansah (R) z Ghany / Fot. PAPObie drużyny nie potrafiły znaleźć sposobu na strzelenie bramki w regulaminowych 90 minutach, przez co sędzia był zmuszony do zarządzenia dogrywki. Po dodatkowych 30 minutach wciąż nie wyłoniono zwycięzcy. Co wymusiło rozstrzygnięcie z pomocą rzutów karnych. Jak i w całym spotkaniu, tak i w serii jedenastek zawodnicy strzelali niecelnie,
mylili się aż 5 razy. Warto dodać, że w 37. minucie czerwoną kartką został ukarany reprezentant Ghany - Addo.
W meczu o trzecie miejsce honor państw europejskich uratowali Węgrzy pokonując reprezentację Kostaryki, także po serii jedenastek.