Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14353 miejsce

Gianna Jessen przeżyła aborcję

Historia Gianny Jessen jest wstrząsającą opowieścią o niej, o dziecku, które przeżyło aborcję, jakiej dokonała jej matka w połowie siódmego miesiąca ciąży. Tak myślała, aż do momentu 12 lat.

Gianna Jessen / Fot. scan/youtubeTo, że jest dzieckiem cudownie urodzonym, zawdzięcza jedynie Bogu. Gianna mówi: "Coś w środku mnie wciąż dążyło do prawdy. Z jakiegoś dziwnego powodu nie byłam zadowolona z wytłumaczenia mojej choroby, dlatego wciąż szukałam odpowiedzi"- opowiada kobieta.

"Moja mama próbowała rozmawiać ze mną na ten temat. Wiem, że było to dla niej szalenie trudne, dlatego kiedyś podczas rozmowy zadałam jej pytanie, czy urodziłam się w wyniku aborcji. Przyznała, że tak. Pamiętam, że odpowiedziałam jej, iż przynajmniej moja choroba ma ciekawy powód".Biologiczna matka miała na imię Tina. Miała 17 lat, gdy zdecydowała się poddać aborcji, w połowie siódmego miesiąca ciąży (30 tydz.). W klinice, należącej do organizacji "Planned Parenthood", wstrzyknięto jej do worka owodniowego roztwór soli.

Zdarzenie miało miejsce 6. kwietnia 1977 roku wczesnym rankiem. Jednak aborcja się nie powiodła. Na świat przyszła córka! Pogotowie, które musiała wezwać pięlęgniarka, zabrało matkę dziewczynki do szpitala. Lekarz, przeprowadzający aborcję, musiał podpisać akt urodzenia.

Gianna Jessen / Fot. scan/youtubeGdy Gianna miała 17 miesięcy, wykryto u niej dziecięce porażenie mózgowe, spowodowane brakiem dopływu tlenu do mózgu podczas dokonanej na niej aborcji. "Lekarz stwierdził krytyczny stan, później dodał, że nigdy nie będę mogła podnieść głowy - podniosłam"- mówi kobieta. "Powiedzieli, że nigdy nie będę mogła prosto usiąść. Usiadłam. Powiedzieli, że nigdy nie będę w stanie chodzić. W wieku trzech lat stawiałam swoje pierwsze kroki przy pomocy kuli i aparatu"- Gianna przez chwilę milczy, jak widzą państwo na filmie, i po chwili dodaje: "Mam w sobie trochę zawziętości".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Karolina
  • Karolina
  • 30.04.2012 21:44

Bardzo ciekawy i dobry artykuł!Pozdrawiam Beatko !

Komentarz został ukrytyrozwiń
mikołajek
  • mikołajek
  • 30.04.2012 19:55

No i bardzo proszę ! , bardzo ciekawy i ważny artykuł i co ? , no właśnie i co to takiego dzieje się że nikomu nie pasuje zamieścić tu jakikolwiek bądź komentarz ?.
Wniosek radykalny : wszyscy "odsłaniający" ten artykuł są zwolennikami aborcji tylko że uważają to za ich prywatną sprawę i nie mają zamiaru na ten temat mówić bądź pisać czy tutaj czy gdziekolwiek.
Wniosek pół radykalny : wszyscy "odsłaniający" mają generalnie problem z tego typu moralno-etycznymi tematami. Jest to dla nich za trudne lub zbyt niewygodne oraz uważają że to ich po prostu nie dotyczy.
Wreszcie wniosek optymistyczny : kilku "odsłaniających" po przeczytaniu artykułu pomyśli , po zastanawia się , ba nawet się tym przejmie i będzie pamiętać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.