Facebook Google+ Twitter

Gierkówka będzie ekspresowa

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-08-02 08:18

Popularna gierkówka ma się zamienić w drogę ekspresową. Znikną wszystkie kolizyjne skrzyżowania i wjazdy gospodarcze. Poprawi to bezpieczeństwo, ale utrudni życie tym, którzy przy trasie prowadzą swój biznes lub mają tam gospodarstwa.

Na pierwszy ogień pójdzie odcinek między Wolborzem a Tomaszowem. Trwa już wykup gruntów pod inwestycję. Przebudowany ma zostać w sumie około 65-kilometrowy odcinek od autostrady A-1 w Piotrkowie do granic województwa łódzkiego (miejscowość Zawady w gminie Kowiesy). Roboty rozpoczną się w przyszłym roku od Wolborza, a zakończenie zaplanowano w roku... 2013.

Dotychczasowe protesty związane z planowaną przebudową dotyczyły głównie utrudnionego dostępu do drogi lub zjazdu z niej. Na przykład zamiast obecnych czterech skrzyżowań przecinających teren gminy Wolbórz (w Polichnie, Proszeniu, Wolborzu i Studziankach) pojawią się trzy dwupoziomowe węzły, a w Proszeniu będzie jedynie wiadukt nad trasą, bez możliwości zjazdu na drugą jezdnię głównej drogi.

Jeśli ktoś będzie się chciał dostać do Tomaszowa czy Warszawy, musi z Proszenia jechać do Polichna i zawracać. To wyraźny minus tej koncepcji, ale do Piotrkowa z Proszenia dojazd ma być, bo będzie możliwość przejazdu w Polichnie za motelem do drogi koło stacji paliw w Meszczach.

- Przy takich inwestycjach nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć interesu wszystkich - mówi Zbigniew Paliński, zastępca dyrektora łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Poprawi się za to stan nawierzchni, którą teraz ciągle remontujemy, żeby uzyskać względne warunki przejezdności, jeśli chodzi o głębokość kolein.
Ponadto, jak zaznacza Paliński, jest to odcinek bardzo niebezpieczny, na którym dochodzi do wielu wypadków.
- Koszty wypadków na całym odcinku w ciągu pięciu lat szacujemy na ok. 60 mln zł - mówi Zbigniew Paliński. - Budowa bezkolizyjnych, dwupoziomowych skrzyżowań ma uczynić drogę bezpieczniejszą.
(oby) - Dziennik Łódzki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A Gierkówka to nie czasem 7??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.