Facebook Google+ Twitter

Giertych chce wycofać Polskę z Europy?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-04-22 10:13

Wicepremier Roman Giertych nawołuje do rozważenia możliwości wycofania się Polski spod jurysdykcji Trybunału w Strasburgu.

Jak donosi portal internetowy Onet (http://wiadomosci.onet.pl/1506437,11,1,0,120,686,item.html) wicepremier Roman Giertych stwierdził, że Polska powinna odwołać się od wyroku Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, nakazującego Państwu Polskiemu wypłacić Alicji Tysiąc wysokie odszkodowanie w związku z odmową wykonania zabiegu usunięcia ciąży. Kobieta parę dni temu wygrała wytoczoną Polsce sprawę przed Trybunałem, który wydał wyrok skazujący nasz kraj za naruszenie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Panu wicepremierowi tak dalece nie spodobał się ten wyrok, że postuluje on - w razie nieuwzględnienia odwołania - wycofać się całkowicie spod jurysdykcji Trybunału Europejskiego.

W świetle tak histerycznych wypowiedzi przedstawicieli rządu RP nie należy się dziwić równie histerycznym reakcjom ze strony europejskich ugrupowań niechętnych Polsce. Nie można prawa międzynarodowego traktować w sposób tak instrumentalny, jak wyobraża to sobie pan Giertych. Nie można być jedną nogą w Unii, a drugą w ... Nie pozwólmy, aby nieprzemyślane, egoistyczne wystąpienia polskich polityków dawały naszym przeciwnikom sposobność do stawiania Polski w jednym rzędzie z Turcją!

Autor: Maciej Lewandowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.