Facebook Google+ Twitter

Giertych doniesie na ABW do prokuratury

Zdaniem niektórych polityków, część podsłuchów założonych u dziennikarzy była nielegalna. Roman Giertych planuje złożenie doniesienia do prokuratury w tej sprawie.

Roman Giertych twierdzi, iż nagrywanie przez ABW jego rozmów z Wojciechem Sumlińskim to łamanie prawa. - Nie można podsłuchiwać rozmów adwokata z oskarżonym - mówi były minister edukacji na antenie stacji tvn24. - Adwokacka tajemnica jest rzeczą świętą w każdym, cywilizowanym kraju. W poniedziałek złożę zawiadomienie do prokuratury - uzupełnia.

Kwestię podsłuchów komentuje także były premier Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem zapisy rozmów Bogdana Rymanowskiego i Cezarego Gmyza zostały wykorzystane w nielegalny sposób. Nie chodzi o sam fakt dokonania nagrania, a o jego późniejsze użycie. - Te materiały nie są w oczywisty sposób do użytku prywatnego. Procesy cywilne to jest prywatna sprawa - tłumaczy były prezydent (cyt. za tvn24

Platforma Obywatelska broni ABW. Rzecznik rządu, Paweł Graś zapewnia, że "nie było żadnych nielegalnych podsłuchów". Nieco ostrożniejszy w sądach jest Jarosław Gowin. Mówi on o konieczności dokładnego wyjaśnienia sprawy. - Nielegalne podsłuchy zakładane jeszcze w dodatku przez jedną ze służb, a tak brzmią oskarżenia pod adresem ABW, to jest coś, co absolutnie nie mieści się w standardach państwa prawa - mówi Gowin w wywiadzie dla tvn24.

ABW utrzymuje, że jej akcje przeprowadzane są w absolutnej zgodzie z prawem. Podobnego zdania jest, póki co, prokuratura.

Na podstawie:
tvn24.pl
tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

proponuje profilaktycznie w każdym telefonie pozostawić wiadomość tej tresici - "witam tu JANEK - to jest numer prywatny aczkolwiek rozmówco pamiętaj o tym że CBA , ABW i pozostałe 7 służb podsłuchuje rozmowy - waż słowa gdyż cokolwiek powiesz może zostać użyte przeciwko tobie"

Komentarz został ukrytyrozwiń

tym na górze w główkach się poprzewracało , czas na bunt obywatelski - może nagrywajmy , filmujmy na potegę funkcjonariuszy i polityków całe ich rodziny żeby im życie zbrzydło - wszędzie gdzie się da i publikujmy wszystko publicznie żeby nie dychli nawet na chwilkę zobaczą jak to miło być inwiligowany od rana do wieczora i zobaczymy czy są bez skazy ? "kto mieczem wojuje od niego ginie" - tak powinni skończyć fanatycy podsłuchów i poszukiwania "haków" na obywateli - może powołają INSTYTUT PODSŁUCHU NARODOWEGO - kopalnię haków na wszystkich polaków - chore państwo ,chore służby, chorzy ludzie

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.10.2009 08:52

Raz się z Giertychem zgodzę....co za świat...albo ja wariuję..:]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.