Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24855 miejsce

Giertych: Jeszcze w listopadzie premier odwoła minister Szumilas

– Szkoły nie są przygotowane na nową falę tak małych dzieci. To rodzice powinni podejmować decyzję, czy dziecko idzie wcześniej do szkoły, czy nie. Jestem przeciwko przymusowi – mówił w TVP Info były minister Giertych.

 / Fot. Wikimedia CommonsParadoksem sejmowego głosowania 8 listopada, sprawy referendum i pozostałych kwestii dotyczących edukacji jest, że jednak wygrali rodzice. - Referendum nie będzie, ale politycznie rzecz biorąc - rekonstrukcja rządu, z pewnością obejmie panią minister Szumilas. Co do tego nie mam żadnych wątpliwości – powiedział wieczorem w rozmowie w TVP Info, Roman Giertych, były minister edukacji narodowej.

Według gościa telewizyjnego programu "Dziś wieczorem", sposób wprowadzenia reformy edukacji, nie sam fakt tej decyzji, tylko tryb wprowadzenia reformy dotyczącej obowiązku szkolnego dla sześciolatków, "okazał się porażką minister Szumilas". Jak twierdzi były minister edukacji, premier Donald Tusk jeszcze w listopadzie br. odwoła Krystynę Szumilas ze stanowiska szefowej MEN.

– Szkoły nie są przygotowane na nową falę tak małych dzieci. To rodzice powinni podejmować decyzję, czy dziecko idzie wcześniej do szkoły, czy nie. Ja na przykład, poszedłem wcześniej, ale to indywidualna kwestia. Tylko rodzice – jego zdaniem - mogą ocenić, czy ich dziecko jest emocjonalnie i edukacyjnie gotowe, aby iść do szkoły. - Jestem przeciwko przymusowi wysyłania sześciolatków do szkoły – przekonywał gość programu TVP Info.

Mecenas Roman Giertych zauważył też, że "błędem organizatorów kampanii było upolitycznienie debaty" w sprawie sześciolatków. Zaznaczył, że zainteresowanie mediów tą sprawą nie wynikało wcale z problemów edukacji, ale wyłącznie z tego, czy koalicja rządowa przetrwa, czy nie - powiedział.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.