Facebook Google+ Twitter

Giertych: Kaczyński nie będzie odpowiedział za referendum, ale Hofman może być odsunięty

„PiS nie tylko nie umie wygrywać wyborów, ale też nie umie przegrywać. Jarosław Kaczyński za wszelką cenę chce uniknąć sytuacji, która jest oczywista: nie nadaje się na sprawnego przywódcę opozycji” - ocenia Roman Giertych.

 / Fot. Bartek Syta, PolskapresseW audycji Gość Radia Zet, były minister sprawiedliwości skomentował zamierzenia prezesa PiS, który po nieudanym dla jego partii referendum warszawskim, postanowił skierować do prokuratury zawiadomienie w oparciu o art. 250: „kto przemocą, groźbą [...] przez nadużycie stosunku zależności wywiera wpływ na sposób głosowania osoby uprawnionej… [...] podlega karze".

Wg Giertycha jest to wniosek kompletnie absurdalny, do tego stopnia, że prokuratura powinna raczej zastanowić się nad wszczęciem z urzędu postępowania z art. 234, to znaczy z artykułu, który mówi, że „kto zawiadamia o niepopełnionym przestępstwie podlega karze...". Giertych ocenił, że kpiną jest donoszenie o "przestępstwie", którym miałoby być nawoływanie do pójścia do wyborów, bądź niepójścia. "Każdy ma prawo pójść i nie pójść i każdy ma prawo nawoływać do tego, czego chce".

Były minister sprawiedliwości podzielił też opinię, że PiS, zagarniając całą kampanię i włączając w nią godzinę „W” przekonał wyborców, że referendum to de facto starcie między Platformą a PiS. W ten sposób prawdopodobnie wpłynął na zmniejszenie frekwencji. Kaczyński na pewno nie poniesie za to odpowiedzialności, bo jak ironicznie mówi Giertch „on jest genialny i żadnych błędów nie popełnił”, ale "pomniejsi stratedzy" jak np. Adam Hofman, mogą być odsunięci.

Giertych wyśmiał też pomysł Jarosława Kaczyńskiego i wiceszefa PiS Mariusza Kamińskiego, którzy zadeklarowali, że przygotują specjalne raporty do Rady Europy, w których opiszą jak w Polsce łamane są standardy. "Rada Europy na pewno się tym nie zainteresuje" - ocenił Giertych - „bo ani PiS nikogo w Europie niespecjalnie interesuje, ani te zarzuty nie są poważne”.

Mecenas przypomniał też, że dziś zaczyna się proces Mariusza K. o wykorzystywanie służb specjalnych do nielegalnych operacji i nielegalnych prowokacji i na tym powinna się teraz skupiać uwaga wiceszefa PiS, bo to trudna sprawa.

„Śmieszne, żałosne, to są zabawy dzieci z piaskownicy, zamiast powiedzieć no, przegraliśmy, nie udało się, trudno będziemy za rok walczyli o Warszawę, to wygłupiają się po prostu z takimi kretyńskimi wnioskami, które do niczego nie służą, ani nic nie zmienią, tak” - podsumowuje Giertych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Nie wszystko jest takim jakim się wydaje.
Giertych zabiera głos i o dziwo nie wiedzieć z jakiego powodu jego wypowiedzi są przytaczane w dyskusji publicznej. Interesy muszą sic kiepsko, skoro ciągle przypomina o sobie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Giertych nie był politykiem z mojej bajki, niemniej, jako prawnik, wypowiada opinie oparte na prawie, a nie na mrzonkach osobników naginających rzeczywistość do swoich urojeń i opierających "racje" na kompletnym bełkocie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie sądzę, by Pan Piotr był chorowity. Obserwacja polskiej sceny politycznej może być rzeczywiście przyczyną gwałtownych torsji a nawet choroby wieńcowej.
I właściwie nie wiem co jest mniej obrzydliwe, ubój rytualny bydła, czy słowne wyrzynanie się PiS-u z PO

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Magdo zgadzam się to nie nasz poziom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jerzy to chyba nie poziom naszej dyskusji, więc nie ma potrzeby odpowiadać na takie słowa, nie należy męczyć chorego człowieka, prawda?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale trafił się nam chorowity komentujący "pluje", "rzyga".

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Magda Wieczorek,
:-) Super wpis, pani pomyślała … wolno pani oczywiście. Ja nie myślałem, ja (przepraszam za słowo) rzygałem ! Słuchając bełkotu „pana” prezesa i jemu podobnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Polscy politycy - Brak kultury politycznej, a u zdecydowanej większości, także tej osobistej."- dokładnie tak jest. To samo pomyślałam, gdy zobaczyłam w TVN panią prezydent i jej reakcje na widok inicjatora referendum.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polscy politycy - Brak kultury politycznej, a u zdecydowanej większości, także tej osobistej. Dziwić raczej to nie powinno. Czytając niektóre komentarze w sieci, nie można nie zauważyć skąd biorą się polscy politycy czyt. politykierzy. Jeden jednak przekroczył wszelkie granice ludzkiej przyzwoitości, wykorzystując śmierć własnego brata i kilkudziesięciu innych do zdobycia władzy. Pfuj !

Komentarz został ukrytyrozwiń

O ile za Romanem Giertychem, jako politykiem nie przepadam, to trudno odmówić mu racji w tym co powiedział. Jego spostrzeżenia pokrywają się z opinią wielu Polaków. Drzwi nie wyważył, jednakowoż to ważna wypowiedź.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.