Facebook Google+ Twitter

Giertych: Ludzie przerzucą się na PiS

Były minister edukacji Roman Giertych twierdzi, że społeczeństwo zmęczone rządami Platformy Obywatelskiej może wybrać Kaczyńskiego i postawić na PiS w następnych wyborach.

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/roman_giertych_napoleon_czy_don_kichot_10882.html / Fot. Fot. Grzegorz Mehring/Dziennik BałtyckiGiertych twierdzi jednak, że nie chodzi tutaj o to, że Kaczyński miałby być lepszym rozwiązaniem dla polskiej sceny politycznej niż Tusk. W jego ocenie „ludzie będą głosować nie za Kaczyńskim, tylko przeciwko Tuskowi" - czytamy na stronie polskieradio.pl.

Czynnikami, które mogą spowodować, że ludzie zwrócą się z stronę PiS, może być według mecenasa Giertycha np. kryzys, czy to, że PKB będzie pod kreską.
Nie szczędzi on przykrych słów premierowi, któremu radzi, aby zaprzestał, jak mówi, „absurdalnego skręcania w lewo, to się źle skończy - zwycięstwem PiS" – dodaje.

Jednakże Giertych wskazuje, że nie widzi lepszej partii w Polsce niż Platforma Obywatelska i słabość Tuska widzi w jego obecnej pozycji politycznej. Jego zdaniem obecna niemoc Donalda Tuska wynika z tego, że politycznie osiągnął on dwukrotnie stanowisko premiera i raczej nie będzie ubiegał się o fotel prezydenta. W tym, zdaniem Giertych jest cały problem Tuska, gdyż premier nie ma poczucia, że musi jeszcze o cokolwiek walczyć. Stąd według jego oceny obecne problemy rządu.

Zapytany o powrót do polityki, odpowiada, że tylko w przypadku, gdy PiS wygrałoby wybory. „Teraz nie widzę powodów, by się angażować w politykę" - oświadczył.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

feston
  • feston
  • 26.03.2012 13:41

Trzeba chyba być bardzo naiwnym żeby słuchać tego co ten debil wygaduje. Popisał się będąc min. oświaty - na taki pomysł mógł zdobyć się jedynie Kaczyński aby powierzyć mu takie stanowisko, na dodatek w stopniu wicepremiera. Ale mamy polityków !

Komentarz został ukrytyrozwiń
hela
  • hela
  • 26.03.2012 08:29

glowa konska -kurzy mozdzek

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.03.2012 23:57

Przedruk przedruku; "czytamy na stronie polskieradio.pl", a na stronie Polskiego Radia jest napisane, że Giertych udzielił wywiadu Gazecie Wyborczej; http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,11409145,Roman_Giertych__Kaczynski_wroci.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
Feliks K
  • Feliks K
  • 25.03.2012 23:16

Ale dewiant z tego Giertycha ! Zdziwił bym się gdyby rodacy nie głosowali na PiS. To byłby absurd .

Chociaż agentura Moskwy bo takich jest w Polsce jeszcze sporo; zagłosują za Platformą

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.