Facebook Google+ Twitter

Giertych: Macierewicz wkrótce ogłosi "nową listę". I obali Kaczyńskiego

Roman Giertych uważa, że wybór Antoniego Macierewicza na wiceprezesa PiS jasno pokazuje, że dla partii najważniejsza jest kwestia smoleńska. "Za chwilę Macierewicz będzie próbował obalić Jarosława Kaczyńskiego. Jestem o tym głęboko przekonany, że w tej chwili nowa "lista Macierewicza" się szykuje" - powiedział.

 / Fot. PAP/Jacek TurczykRoman Giertych w "Kropce nad i" w dość ostrych słowach skomentował wybór Antoniego Macierewicza na wiceprezesa PiS. Stwierdził, że ta decyzja jasno określa kierunek, w którym będzie zmierzała partia. "Jarosław Kaczyński postanowił, że sprawa smoleńska będzie na pierwszym miejscu i stąd wyniósł Antoniego Macierewicza, który gada coraz większe bzdury" - ocenił.

Polityk sądzi, że prezes PiS dał Macierewiczowi trybunę, z której będzie mógł szerzyć swoje poglądy. Jest przy tym przekonany, że polityk PiS już pracuje nad "nową listą" i że może dążyć nawet do obalenia Jarosława Kaczyńskiego.

Giertych uzasadnił swoje stanowisko, przypominając, że zna Macierewicza, ponieważ z nim współpracował. "Wyrzuciłem go z klubu i z partii, bo prezentował coraz bardziej szalone pomysły w różnych innych sprawach, wtedy nie było mowy o Smoleńsku" - zakończył.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Dla większej jasności, chodzi o raport z likwidacji WSI:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114875,15128247,Wprost__Macierewicz_kazal_przetlumaczyc_raport_z_likwidacji.html

"O sprawie zlecenia przez Antoniego Macierewicza tłumaczenia raportu na język rosyjski dowiedzieli się posłowie komisji ds. służb specjalnych od oficerów SKW - podaje "Wprost".
Tłumaczka Irina O. za swoją pracę otrzymała 17 tys. złotych. Nie przeprowadzono wcześniej przetargu. Fragmenty raportu dostarczano do mieszkania kobiety znajdującego się na tzw. osiedlu rosyjskim w Warszawie, tj. przy ulicy Sobieskiego na Mokotowie - czytamy w tygodniku."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tłumacz potrzebował kasy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A to mnie Pani zastrzeliła!
Na dodatek przeczytałam to:
"Według informacji uzyskanych przez posłów, raport początkowo planowano przetłumaczyć także na język niemiecki i ukraiński, jednak ostatecznie tłumaczenia dokonano tylko na rosyjski."
I teraz zachodzę w głowę, komu i na co były potrzebne te tłumaczenia. Nie widzę w tym sensu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Macierewicz swój raport przetłumaczył na język rosyjski jeszcze przed ukazaniem w j polskim . Po co ?
Podaje Wprost.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pożyjemy,zobaczymy,jeśli to będzie prawda,będzie lżej umierać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.