Facebook Google+ Twitter

Giertych nie zdąży z maturalną amnestią

Amnestia maturalna ministra Romana Giertycha miała dać szansę na studia tym, którzy polegli na jednym z przedmiotów podczas egzaminu dojrzałości. Ale jak informuje Gazeta Wyborcza minister wciąż nie podpisał rozporządzenia.

fot. APP Minister Edukacji wymyślił amnestię dla tych maturzystów, którzy nie zdali jednego z pięciu obowiązkowych egzaminów, ale ze wszystkich w sumie uzyskali co najmniej 30 proc. punktów. Pomysł miał objąć blisko 50 tys. tegorocznych maturzystów.

Tymczasem, jak informuje Gazeta, projekt rozporządzenia w sprawie amnestii od kilku dni wisi na stronie internetowej MEN, ale wciąż czeka na podpis ministra Giertycha. Kiedy to nastąpi? – Trudno powiedzieć – tłumaczy Gazecie Marzena Piasecka z biura prasowego MEN. – Do końca sierpnia prowadzimy konsultacje w tej sprawie, spływa do nas wiele opinii. Dopiero po ich zakończeniu można podpisać rozporządzenie.

Gazeta prognozuje, że zakładając optymistyczną wersję, że Giertych podpisze rozporządzenie zaraz na początku września, potrzeba będzie jeszcze trzech tygodni. Tydzień na wejście w życie rozporządzenia i dwa na wydrukowanie świadectw. Do rąk maturzystów dokumenty trafią najwcześniej pod koniec września. Problem w tym, że niektóre uczelnie dodatkowy nabór uczelnia prowadzą tylko na początku września.

Taka sytuacja, zdaniem Gazety, pozbawia studentów możliwości studiowania na uczelniach publicznych, które już zakończą rekrutację. Pozostaną im uczelnie niepubliczne, które w większości prowadzą nabór do końca września.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 01.09.2006 15:59

Ja jestem zrozpaczona-amnestia była dla mnie ratunkiem, wydałam fortune na kursy z biologii w tym roku to było moje 3 podejscie i znów zabrakło mi 1pk. i gdzie tu sprawiedliwość.....?znów mogę marzyć o studiach:/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ta amnestia to byłm od samego początku chory pomysł, a Pan Minister Giertych niech lepiej zajmie się ważniejszymi sprawami, bo polskie szkolnictwo stoi na bardzo niskim poziomie. Sprawą priorytetową jest jego podwyższenie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

po co tego Giertycha trzymaja w rzadzie? Niech mi to ktos po ludzku wyjasni

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż, jeżeli Giertych nie zdąży rozdać teraz świadectw, to przed wyborami samorządowymi będzie dokładał matury do becikowego. Rozmnarzać się zaczną wówczas posłowie Samoobrony bez umiaru.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.