Facebook Google+ Twitter

Giertych: wolę być człowiekiem PO, Kaczyński nie daje szans na wygraną

W wywiadzie z Wirtualną Polską, były wicepremier i prezes Ligi Polskich Rodzin mec. Roman Giertych, stwierdził, że woli być nazywany "człowiekiem Platformy", niż "człowiekiem PiS-u". Stwierdził również, że prezes PiS Jarosław Kaczyński powinien przejść na emeryturę.

 / Fot. Marcin Obara/PolskaRoman Giertych w rozmowie z Wirtualną Polską podkreślił, że w wielu sprawach nie zgadza się z Platformą Obywatelską ale ma tam wielu przyjaciół, m.in. Donalda Tuska i Grzegorza Schetynę. Giertych stwierdził również, że gdy okazało się, że PO wygrała wybory parlamentarne "otworzył butelkę dobrego wina".

Były prezes Ligi Polskich Rodzin, która w latach 2006-2007 tworzyła koalicję z PiS, bardzo krytycznie wypowiada się o Jarosławie Kaczyńskim. "Kaczyński niedługo osiągnie wiek emerytalny, powinien skorzystać z tej okazji i odejść. Po co partii lider, który nie daje szans na wygraną?" - zastanawia się Giertych. "Podczas wyborów prezydenckich udało mu się dotrwać do końca w tym swoim uśmiechu-grymasie. Gdyby siedział cicho ws. Merkel, nie ogłosił tydzień przed wyborami zwycięstwa PiS, część wyborców zostałaby w domu, a wtedy wynik wyborów mógłby być inny" - twierdzi były wicepremier.

Roman Giertych odniósł się również do obietnicy Jarosława Kaczyńskiego, który w 2008 roku poinformował, że w przypadku przegranej w kolejnych wyborach, odejdzie z PiS. "Teraz okazało się, że w kwestii dotrzymywania obietnic szef PiS ma mniej honoru niż Palikot, który gdy powiedział, że zrezygnuje z mandatu poselskiego, to to zrobił" - komentuje Giertych.

Jednocześnie mec. Roman Giertych nie wierzy w Prawo i Sprawiedliwość bez Jarosława Kaczyńskiego, jest to według niego "partia jednoosobowa". Nowa prawica może powstać jedynie na "gruzach PiS". Według Giertych, jedyną osobą, która mogłaby stanąć na czele nowego "tworu" jest Michał Kamiński z PJN.

Źródło:
Wirtualna Polska

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

qq
 • qq
 • 03.11.2011 15:27

,ćpają?Ziobro,Kurski,Cymański,...(ziobryści)- ZGŁUPieli?-muszą przeprosić : J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS - DOŚC ich GŁUPICH ciągłych wystąpień w mediach. Woda sodowa UDERZYŁA PARLAMENTARZYSTOM UE do głowy? jak pOSŁOM? PJN-u (ZDRAJCOM: wyborców premiera,prezesa PIS-u J.KACZYŃSKIEGO).PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS. Nadzieją POLAKÓW jest MĄDROŚĆ,a nie GŁUPOTA niektórych członków PIS - jeżeli chcą w MEDIACH : MIESZAĆ ,dzielić,... to lepiej ODEJŚĆ SAMEMU z PIS niż PODZIELIĆ los PJN-u!Wyborcy PIS-u DOMAGAJĄ się natychmiast przestania : DYSKUTOWANIA w mediach na temat rozliczeń europosłów ,a także obecnych posłów PIS-u , aby NIE dawać mediom PODSTAW do :mataczania ,plotek,... co do ROZŁAMU w PIS-ie. DOŚĆ ŻAŁOSNYCH występów w mediach-przestańcie DYSKUSJI na ich temat, NIE wyrzucajcie ICH z parti -jak NIE ZMĄDZEJĄ i nie przeproszą WYBORCÓW PIS - to SAMI ODEJDĄ bo NIKT ich nie wybierze .WYNIK PIS-u b.dobry, BYŁBY znacznie LEPSZY, gdyby europosłowie BARDZIEJ WSPIERALI J.KACZYŃSKIEGO i PIS w wyborach .Dać im CZAS na PRZEMYŚLENIA - czy chcą: DZIAŁAĆ dla DOBRA partii PIS i w niej ZOSTAĆ - nie DAWAĆ POŻYWKI mediom, które są nieprzechylne J.KACZYŃSKIEMU i PIS.Media zapraszają do dyskusji PRZEWAŻNIE LUDZI - ŻLE ŻYCZĄCYCH PIS-owi.Za całe zamieszanie w mediach odpowiedzialni są europosłowie i posłowie z PIS - NIE wiadomo dlaczego dają się PODPUSZCZAĆ mediom - dziwią się WYBORCY PIS . TYLKO od SKRUCHY , SZYBKIEGO wyciszenia w mediach i od zmiany ZACHWANIA europosłów i innych posłów zależy czy PIS będzie dalej ICH PARTIĄ - czy WYBORCY J.KACZYŃSKIEGO i PIS-u WYBACZĄ im GŁUPOTĘ, błazenadę,rozruby w mediach, ... i TYLKO od WYBORCÓW PIS (a nie od nich samych) ZALEŻY czy ZAGŁOSUJĄ na nich w przyszłych wyborach parlamentarnych-ich dobry WYNIK -to w 90% zasługa głosujących na TIM J.KACZYŃSKIEGO. Na razie nie ZWRACAJMY na nich uwagi (ZLEKCEWAŻMY ich ) , nie KRYTYKUJMY ich,nie zaogniajmy w mediach ich "GŁUPOTY",może się WYCISZĄ i OPAMIĘTAJĄ-nie lepiej krytykować RZĄD?
Zgoda buduje,niezgoda rujnuje. Zakończcie spory-przeproście się.Dość dyskusji w mediach.Często MILCZENIE jest ZŁOTEM. Nie dajcie się PODPUSZCZAĆ MEDIOM(wyrwanym zdaniom),że"Ktoś coś z PIS-u powiedział lub napisał"-nim odpowiecie-zapoznajcie się najpierw z CAŁYM TEKSTEM!,aby nie wciskały wam KITU. WYNIKI WYBORÓW-tylko NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU),a za 4 lata (a może wcześniej) uważają ,że zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS nad: PO. PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS.
piszą internauci-"woda sodowa zaczyna uderzać do głowy, chyba jakiś obłęd ? pomieszanie zmysłów ;choroba zwana władzą trwa"."Kroi nam sie państwo bezprawia.Nie liczy się przepis konstytucji liczy się kretyński pomysł donka.Zamiast działać mając prezydencję schował się do mysiej dziury i czeka z swoim glupim pomysłem na jej koniec.Idą czteroletnie dla rządu wakacje.Ta banda niczego dla ludzi nie zrobi, co czlowiek bez HONORU to widac samozwaniec ,ma od kogo sie uczyc za miedza robia to samo .",""Polska to nienormalnośc" Chcieliście wnuczka? To go macie.", "I stało się. Wszyscy zgłupieli bo wygrał ten co rządził. Nie wiadomo co robić nawet ten co "wygrał" zdurniał. I znów problemy.","zlekceważył,olał i zakpił z prezydenta -sam zebrał rząd i zaczął działać - czy prezydent będzie ciągle ulegał zachciankom i codzienie innym(przeciwnym) WYMYSŁOM Tuska-WYGLĄDA NA TO ,że mimo,że miał 4 lata to premier NIE MIAŁ i NIE MA żadnej POLITYKI powołania NOWEGO RZĄDU.Premier sam siebie DESYGNOWAŁ co OBURZYŁO i ZASKOCZYŁO:prezydenta,wyborców, media,wszystkich POSŁÓW,... - KONFLIKT w PO to WALKA o JUŻ WCZEŚNIEJ OBIECANE STOŁKI posłom PO.Tusk POWODUJE: NAPIĘCIA,ŁAMANIE DOBRY OBYCZAI -to jakaś NIEZROZUMIAŁA i GŁUPIA ZABAWA w PIASKOWNICY"-nie znają konstytucji(konstytucjonalista PIOTROWSKI).Tusk przed wyborami OBIECAŁ WYBORCOM REKONSTRUKCJĘ RZĄDU ZARAZ PO WYBORACH i NATYCHMIASTOWE ROZPOCZĘCIE REFORM - znowu OSZUKAŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ada Syk
 • Ada Syk
 • 29.10.2011 20:52

Kto krytykuje i nienawidzi mec.Romana Giertycha,to najprawdopodobnie nalezy do mniejszosci Narodowej- nic dodac nic ujac,to sa w wiekszosci koszerni, taka jest prawda.

Komentarz został ukrytyrozwiń
meusche
 • meusche
 • 29.10.2011 15:19

Panie Giertych prosze się określić kim Pan jest ?Jeszcze nie tak dawno hołdował pan Panu Premierowi Kaczyńskiemu,nie omal lizał Pan jego stopy.Jak wypieprzył Pana z koalicji-aby zaistnieć gotów Pan służyć nawet diablu. Pańskie komentarze to błagalny glos wolającego na saharze.Pańskie umizgi do PO nic nie znaczą.Oni Pana tam niechcą bo...Radze spróbować u Pana Janusza -może...

Komentarz został ukrytyrozwiń
meusche
 • meusche
 • 29.10.2011 15:07

Panie Giertych niech się Pan wreszcie określi kim pan jest! Hołdowal Pan Panu Premierowi Kaczyńskiemu.Lizał Pan jego stopy.Po tym jak wypieprzył Pana z koalicji jest pan skończonym politykiem.Pańskie komentarze to rzężący głos wolającego na pustyni o niskiej kulturze politycznej.Z pańskiego wywodu wynika ,że jest pan służyć nawet diabłu.Na kolana i proś Pan Pana Janusza może pana wysłucha i przyjmie w swoje szranki! W PO Pana niechcemy mimo Pańskich umizgów !

Komentarz został ukrytyrozwiń
MAŁPA
 • MAŁPA
 • 27.10.2011 21:54

"Tylko dzięki niepojętej LITOŚCI BOSKIEJ ,ludzie w tym kraju nie na czworakach chodzą , a na dwóch nogach, udając człowieka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Emeryt
 • Emeryt
 • 27.10.2011 12:14

To typowe dla Gertycha, podczepic sie pod obóz zwycięzki. A powalczyc samotnie to nie o własne idee czy poglady, ale czy je ma?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Żega
 • Żega
 • 26.10.2011 21:34

Pan Roman Giertych ma wiele racji w swych wypowiedziach, gdyż wie co jest na rzeczy.Ostatecznie zdążył osobiście poznać "zalety"dyktatora, który potrafił wykończyć koalicjantów, bo chciał rządzić sam.Jednak zarozumiałość nie została nagrodzona i wybory, do których sam doprowadził, przegrał marnując szanse.Należy tu pamiętać, że możliwość rządzenia uzyskał dzięki SAMOOBRONIE i LIDZE POLSKICH RODZIN, gdyż nie było chętnych do koalicji z PIS-em.W tym przypadku ironiczne komentarze, pod adresem pana Romana, nie mają najmniejszego uzasadnienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
 • Gerard Stenc
 • 26.10.2011 21:06

Miał Złoty Róg,a został galernikiem rozsiewającym zapachy "nieznośne".Gdzie ta partia narodowa?

Komentarz został ukrytyrozwiń
jotem
 • jotem
 • 26.10.2011 20:42

@007 nie wiem jaka to osobowość czy silna czy słaba. Ale taką buzią Bozia Go pokarała na pewno. On wygląda na kogoś z rodziny Adamsów. Typowy koński pysk i pusty łeb.

Komentarz został ukrytyrozwiń
007
 • 007
 • 26.10.2011 19:56

Romanowi Giertychowi Bozia dała bardzo silną osobowość ale bez proporcjonalnego do tej osobowości intelektu. Bardzo szkoda,bo intelekt ważniejszy. A tak,nawiasem, to Giertych,czy to jest polskie nazwisko czy też niemieckie? Przypuszczalnie mamy do czynienia ze spolszczonym Niemcem,który chce nami rządzić nie mając inteligencji wystarczającej. Nic z tego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.