Facebook Google+ Twitter

Giertych z natury zwierzęciem politycznym

Roman Giertych odkąd został wicepremierem nie przestaje być aktywny, a jego wszystkie decyzje odbijają szerokim echem wśród społeczności i wywołują narodową debatę.

fot. MWMEDIA Roman Giertych, wicepremier i Minister Edukacji wciąż zaskakuje swoimi nowymi pomysłami, a jego aktywność polityczna z dnia na dzień rozpędza się. Choć nie można mu zarzucić, że wcześniej nie angażował się w swoją pracę, to jednak dopiero od momentu objęcia funkcji ministerialnej, jego głos nabrał na znaczeniu.

Od początku Giertych swą osobą wzbudzał mieszane uczucia. Tuż po nominacji na wicepremiera, środowiska studenckie i uczniowskie wyszły na ulice by zademonstrować swój sprzeciw i niezadowolenie z nowego ministra edukacji. Większość protestujących uważała, że będzie on indoktrynował szkołę, argumentując to jego narodowymi poglądami i powiązaniami z Młodzieżą Wszechpolską.

Niedługo potem kontrowersyjna decyzja Giertycha, dotycząca częściowej amnestii dla maturzystów, poruszyła już nie tylko środowiska młodzieżowe, ale i całe społeczeństwo.
W międzyczasie doszło do bojkotu wicepremiera ze strony ambasadora Izraela, który doszukał się w programie LPR treści antysemickich.

Giertych dalej brnął jednak w zaparte i zaproponował wprowadzenie mundurków szkolnych, co ponownie wywołało społeczną debatę. Z kolei najnowsze doniesienia mówią o wszczęciu postępowania w sprawie domniemanej grupy hakowej za rządów SLD, która miała działać na rzecz skompromitowania ministra edukacji.

Roman Giertych wicepremierem i szefem szkolnictwa jest dopiero od maja, a o jego aktywności prawie co dzień możemy dowiedzieć się z pierwszych stron gazet. Trzeba przyznać, że tak aktywnego polityka jak Giertych, Polska już dawno nie oglądała. Swą osobą przyćmił nawet dotychczas głośnego i znanego z chęci bycia w centrum uwagi Andrzeja Leppera.

Czekamy na dalszy rozwój sytuacji, pamiętając słowa Arystotelesa: "człowiek z natury jest zwierzęciem politycznym".

A Giertych to zwierz nie byle jaki...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

PB
  • PB
  • 05.09.2006 15:27

Adrzej Frycz Modrzejewski powiedział, że Polska nierządem stoi, ale dzięki ministrowi Giertychowi, słowo ''nierządem ''zastąpimy słowem ''burdelem''...I tak nasza Ojczyzna już całkowicie się stoczy... Wprowadzenie mundurków...? proszę, nie czyńmy z młodych Polakówi pośmiewiska!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

No nieee, Kazimierz Marcinkiewicz był dużo bardziej aktywny :). A poza tym co wynika z tych pomysłów rzucanych na konferencjach prasowych zupełnie niezależnie od siebie? To jest program? Jedynie kontrowersyjność i sposób podejścia do tematu rzekomych reform wzbudza zainteresowanie. W niektórych przypadkach - strach. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.smog.pl/wideo/2729/marek_kondrat_do_romana_giertycha/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.