Facebook Google+ Twitter

Giertych: "Ziobry w PiS już nie ma. Prezes bawi się nim jak kot myszą"

Roman Giertych w "Kropce nad i" stwierdził, że "Ziobry w PiS już nie ma". Konflikt w PiS określił nie jako wojnę, lecz "wojenkę", natomiast prezesa Jarosława Kaczyńskiego przyrównał do "kota, który bawi się myszą".

 / Fot. Marcin Obara PolskapresseTa oryginalna analogia odnosi się oczywiście do relacji, jakie panują obecnie między Jarosławem Kaczyńskim a Zbigniewem Ziobrą. Kto jest w tym przypadku
kotem, a kto myszą? Nietrudno zgadnąć. Giertych twierdzi, że "kot (Kaczyński - przyp. red.) podrzuca mysz (Ziobrę) raz do sądu dyscyplinarnego, potem drugą łapką gdzieś indziej, aż w końcu ją zeżre". Według byłego wicepremiera kwestią jest tylko czas, kiedy to się stanie. W opinii Giertycha losy Ziobry są przesądzone. "Jego w PiS już nie ma" - twierdzi.

Zdaniem byłego lidera Ligi Polskich Rodzin, Zbigniew Ziobro liczy na bliską współpracę z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. W opinii Giertycha, Ziobro tkwi w przekonaniu, iż rozgłośnia o. Rydzyka "pójdzie cała za nim". Były wicepremier nie sądzi jednak, by tak się stało. A jeśli o. Rydzyk na początku da jednak nadzieję Ziobrze na poparcie swoje i swojego środowiska, to tylko i wyłącznie dlatego, że sam będzie chciał poszerzyć swoje wpływy w PiS. Zdaniem Giertycha, Rydzyk zamierza to czynić właśnie poprzez Ziobrę.

Czytaj także: Hofman: Ziobro i Kurski zaplanowali rozłam w brukselskich knajpach

Były minister edukacji powiedział również, że "Rydzyk nie ma stałych politycznych przyjaciół, ma tylko stałe interesy". Giertych sądzi, iż efektem rebelii Ziobry będzie miejsce w Parlamencie Europejskim dla Anny Sobeckiej i "paru innych osób" związanych z Radiem Maryja.

Jak były wicepremier w rządzie PiS ocenia postawę Jarosława Kaczyńskiego w sporze z "ziobrystami"? "On jest bardzo czuły na punkcie prezesury" - mówi o Kaczyńskim Giertych. Dodał, że największą obsesją prezesa PiS jest myśl, żeby nikt nie odebrał mu władzy. "Nawet, jeśli PiS będzie miało 3 proc. poparcia, to prezesem nadal będzie Kaczyński" - stwierdził były polityk LPR-u.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

gorol
  • gorol
  • 05.11.2011 17:35

panie ziobro jesi pan zerem

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kopa
  • Kopa
  • 04.11.2011 10:17

PiS to nie jest partia polityczna !!!!!
PiS to jest stwór taki : Pomawiający i Szkalujący .
NALEŻY ZADAĆ PYTANIA TYM Z PiS ;
1 ) Kto o zdrowych zmysłach jest jeszcze w tej partii PiS ???!!!
2 ) Kto będąc o zdrowych zmysłach pozwala sobie na zamykanie ust przez działaczy tego właśnie PiS???!!!
3 ) Kto będąc ( mężatką , mężem , mającym swoją rodzinę i dzieci) pozwala sobie na ubezwłasnowolnienie dokonane cynicznie przez Jarosława Kaczyńskiego właśnie zrobione na tychże członkach partii???!!!
4 ) Kto w PiS jest bezmózgowcem i daje sobie narzucać takie nikczemne traktowanie właśnie przez Jarosława Kaczyńskiego ???!!!
5 )Kto o zdrowych zmysłach toleruje wybryki i daje się pomiatać przez Jarosława Kaczyńskiego , który jest : bezpłciowcem , kawalerem , bez umiejętności jeżdżenia samochodem(bez prawa jazdy ) , bez umiejętności jeżdżenia na rowerze, hulajnodze , łyżwach , nartach , bez konta w banku i braku umiejętności płacenia kartą w sklepie , bez umiejętności uruchomienia pralki by cos uprać (majtki, skarpety) !!!
6 ) KIM SĄ LUDZIE ZWIAZANI Z PiS, SKORO MAJĄ ZAMKNIETE USTA i SĄ UBEZWŁASNOWOLNIENI ???!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 04.11.2011 09:48

Nie interesuje mnie kto kogo zeżre. Ważne, że jedzą się nawzajem, ci potrójnie zdradzeni o świcie prawdziwi patrioci :)
Ciekawe, którzy będą bardziej prawdziwi i najprawdziwsi teraz :D.
Jak mnie to cieszy!!! :D
Nie potrafię stłumić radości! :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.